Korkut: Możemy zaszkodzić Bayernowi

To już dziś! Po ponad tygodniowej przerwie, do akcji w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi powracają zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec.

Dokładnie dziś o 17:30, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrają swoje dwudzieste oficjalne spotkanie w ramach rozgrywek niemieckiej 1. Bundesligi.

Rywalem monachijczyków będzie ekipa Herthy BSC, która w środku tygodnia poległa w Pucharze Niemiec w derbowym starciu z Unionem Berlin. Niedawno miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Tayfuna Korkuta, czyli szkoleniowca „Starej Damy”, który odniósł się do formy swojej drużyny oraz meczu z FCB.

− Zaczęliśmy słabo zarówno przeciwko Wolfsburgowi, jak i Unionowi, nawet jeśli poprawiliśmy się w ciągu 90 minut w tych dwóch meczach. Musimy być konsekwentnie aktywni w meczach od początku i grać tak, jak trenujemy od 1. minuty. Nie mamy już czasu do stracenia, jasno powiedzieliśmy to drużynie. Przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na błędy w meczu z Bayernem, tak jak to miało miejsce w środę – powiedział Korkut.

Podczas dalszej części konferencji prasowej, szkoleniowca berlińskiej Herthy zapytano również wprost, czy istnieje jakaś recepta, aby zatrzymać rozpędzoną ekipę rekordowego mistrza Niemiec w nadchodzącym starciu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

− Zrobimy wszystko, aby w niedzielę być lepszymi na boisku. Musimy postawić przed przeciwnikiem zadania. Niebezpiecznym będzie wyczekiwanie na sytuacje. Możemy zaszkodzić Bayernowi naszym sposobem gry. Aby tego dokonać, musimy być czujni i świadomi w obronie, w pełni zaangażowani w każdy atak i pojedynek, a także wykazać się kreatywnością w grze do przodu – mówił dalej.

− To jasne, że zmierzymy się z drużyną z najwyższej półki i czeka nas prawdziwe wyzwanie. Musimy jednak wierzyć w to, co robimy na  boisku – podsumował Tayfun Korkut.

Źródło: Hertha