Koniec serii FCB II: Rain am Lech lepsze

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w ramach kończącej się powoli rundy wiosennej sezonu 2022/23.

FC Bayern II 0:1 (0:1) TSV 1896 Rain am Lech

Tym razem piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium nie mogą mieć powodów do zadowolenia, albowiem monachijczycy polegli ostatnio z ekipą TSV 1896 Rain am Lech w ramach 32. kolejki bawarskiej ligi regionalnej.

Koniec końców FCB II poniosło u siebie porażkę 0:1 – jedynego gola dla gości zdobył Gutia. Warto wspomnieć, że „Bawarczycy” mogli strzelić nawet 4-5 bramek, ale ich skuteczność była po prostu fatalna... Tym samym zwycięska seria siedmiu zwycięstw z rzędu podopiecznych Holgera Seitza dobiegła końca.

Zaczęliśmy pierwszą połowę słabo i nie zainwestowaliśmy wystarczająco dużo - brakowało nam intensywności. Druga połowa była w porządku, poza naszymi szansami, ale powinniśmy zdobyć trzy bramki. Przeciwnik uniemożliwił to swoją pasją do gry – powiedział po meczu trener Seitz.

Po rozegraniu trzydziestu jeden kolejek, monachijczycy zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej z dorobkiem 57 punktów – na wynik ten przełożyło się 17 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek oraz bilans bramkowy 77:46.

FC Bayern II:

Huelsmann - Brueckner, Morrison, Janitzek, Kraetzig - Fukui, Aseko Nkili, Ibrahimovic - Aitamer, Ranos, Kabadayi.

Bramki:

0:1 Gutia (15’).

Piłkarze Bayernu II okazję do zadośćuczynienia będą mieli już 22 kwietnia, kiedy to podopieczni Holgera Seitza zmierzą się na wyjeździe z SpVgg Greuther Fuerth w ramach 33. kolejki bawarskiej ligi regionalnej (spotkanie odbędzie się o 14:00).