Koniec marzeń o mistrzostwie? Piłkarki FCB rozbite 6:0…

Żeńska drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem monachijkom przyszło rywalizować w żeńskiej Bundeslidze.

VfL Wolfsburg 6:0 (3:0) FC Bayern Frauen

Niestety, ale po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń, zawodniczki Bayernu Monachium najpewniej muszą również pożegnać się ze swoimi marzeniami o obronie tytułu mistrzowskiego, po tym jak wczorajszego popołudnia poległy w Wolfsburgu…

Monachijki popełniły wiele rażących błędów, co skrzętnie wykorzystały „Wilczyce” i rozbiły FCB Frauen aż 6:0… Wskutek tej klęski podopieczne Jensa Scheuera tracą już 4 punkty do liderek z Dolnej Saksonii w tabeli żeńskiej Bundesligi, co niemalże przekreśla ich szanse na tytuł.

− Wcale nie zaczęliśmy meczu źle. Pierwsze 10 minut było wyrównane. Wolfsburg objął prowadzenie dzięki wspaniałej indywidualnej akcji, a my nie zdołaliśmy wyrównać. Potem niestety popełniliśmy zbyt wiele indywidualnych błędów. Musimy je teraz przeanalizować – powiedział po meczu trener Scheuer.

Od samego początku obie drużyny grały szybki i odważny futbol i mimo dość wyrównanej gry na początku starcia, już w 8. minucie worek z bramkami rozwiązała Huth. Następnie w pierwszej połowie dwie bramki dla VfL zdobyły jeszcze Wedemeyer oraz Wassmuth. Monachijki również miały kilka okazji, ale zaprzepaściły je złym wykończeniem… Mimo wyniku 0:3, piłkarki Bayernu nie poddawały się i po zmianie stron ponownie podjęły rękawice. Bliskie szczęścia były m. in. Buehl oraz Simon, jednakże bramkarka Wolfsburga świetnie wybroniła uderzenia zawodniczek z Monachium. Końcówka meczu okazała się zabójcza… W ostatnim kwadransie mistrzynie Niemiec dały sobie strzelić jeszcze trzy gole za sprawą Popp, Oberdorf oraz naszej rodaczki – Ewy Pajor. Koniec końców pojedynek zakończył się porażką FCB Frauen aż 0:6…

Bayern Frauen: Leitzig (46’ Runarsdottir) - Glas, Viggosdottir, Kumagai, Gwinn (46’ Beerensteyn) - Magull (46’ Vilhjalmsdottir), Zadrazil, Simon (85’ Landenberger) - Buehl, Damnjanović, Schueller (66’ Asseyi).

Bramki: 1:0 Huth (8’), 2:0 Wedemeyer (33’), 3:0 Wassmuth (39’), 4:0 Popp (77’), 5:0 Oberdorf (82’), 6:0 Pajor (90’).

Zawodniczki Bayernu czeka teraz dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna – do akcji podopieczne Jensa Scheuera wracają dopiero 17 kwietnia, kiedy to rozegrają pojedynek w ramach półfinału żeńskiego Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg. Początek starcia na stadionie Campusu o 12:30.

U-17, U-19 i FCB II

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Bayernu U-17, którzy pokonali Mainz U-17 2:1. Z kolei zespół U-19 został rozbity przez Stuttgarter Kickers U-19 aż 2:5… Co do drugiej drużyny monachijczyków, to podopieczni Demichelisa wracają do akcji dziś o 19:00, kiedy to podejmą 1. FC Schweinfurt 05.

Źródło: FCB / Własne