DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Do tej pory zawsze reagowaliśmy na porażki

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Już jutro o 21:00 na Stadio Olimpico odbędzie się pojedynek w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy miejscowym Lazio a Bayernem Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Thomas Tuchel – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez sześciu zawodników pierwszego składu. Mowa o Danielu Peretzie (kontuzja kolana), Bounie Sarrze (zerwane więzadło krzyżowe w kolanie), Alphonso Daviesie (kontuzja kolana), Kingsleyu Comanie (kontuzja kolana), Konradzie Laimerze (kontuzja łydki) oraz Serge’u Gnabrym (kontuzja przywodziciela).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Lazio, czy też o formę swojego zespołu i niektórych piłkarzy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Thomas Tuchel na temat:

…możliwego ustawienia w obronie:

„…Nie zamierzam zdradzać taktyki. To całkiem normalne w
piłce nożnej, aby dostosować swoją podstawową formację. To normalne dla
najlepszych drużyn. Zawsze ważniejsze będzie to, z jaką radością i przekonaniem gramy. W weekend zdecydowaliśmy się na agresywną formację. Nie zdawaliśmy sobiez tego sprawy wystarczająco długo. Wiemy dokładnie, co będziemy robić jutro”.

…taktyki:

„…Wiem, jak sprytnie grają włoskie drużyny, więc nie powiem
nic o taktyce”.

…hierarchii stoperów:

„…Nie mamy rankingu. Matthijs de Ligt jest jednym z czterech
środkowych obrońców, nie ma numeru jeden ani numeru cztery. Rywalizacja na tej pozycji jest bardzo zacięta. Każdy ma szansę zagrać w każdym meczu”.

…wypowiedzi Muellera po meczu z Bayerem:

„…Nie słyszałem tego w całości. Ale to wszystko. To rozbieżność, którą dostrzegamy. Minęło trochę czasu, zanim byliśmy zadowoleni z energii i jakości na treningach, teraz jesteśmy. Czujemy drużynę na boisku, ale to atmosfera, której nie możemy przenieść na stadion. Ważne jest, aby proces był inicjowany przez zawodników, Thomas również ma do tego predyspozycje. Ważne jest, abyśmy się tego trzymali. To nowe rozgrywki, nowy dzień. Nawet jeśli Bayern Monachium przegra, słońce znów wzejdzie. Z niecierpliwością czekamy na ten mecz”.

…Muellera w XI:

„…Nie zdradzę nic odnośnie taktyki. Ale szanse na to są duże”.

…Lazio:

„…To bardzo zdyscyplinowany zespół, bardzo jednolity w
swoich procesach, czysty w swoim pressingu. Jak zawsze u Maurizio Sarriego,
bronią bardzo szczelne bramki i są bardzo trudni do pokonania. Myślę, że będzie to emocjonalny mecz z kibicami. Musimy być na to przygotowani”.

…reakcji na porażkę:

„…Do tej pory zawsze reagowaliśmy na porażki. Samokrytyka drużyny również nie jest problemem, zawsze to pokazuje, nawet gdy wygrywamy. Sposób, w jaki sobie z tym radzimy, jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy wobec siebie bardzo otwarci. Jestem przekonany, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby pokazać reakcję. W Leverkusen to nie wystarczyło. To także dobra okazja, ponieważ to nowy przeciwnik, nowe rozgrywki i mecz pucharowy. Mam nadzieję, że uda nam się to wykorzystać i pokazać jakość, której potrzebujemy, aby wygrać”.

…Matthijsa de Ligta:

„…Miał ostatnio problemy z plecami, Dayot Upamecano również
nie mógł zagrać 90 minut przeciwko Leverkusen. Dlatego podjąłem taką decyzję. Jest wojownikiem, odcisnął swoje piętno w Ajaxie i Juventusie. Potrzebujemy go”.

…Bryana Zaragozy:

„…Bryan miał ostatnio grypę. Wczoraj odbył pierwszą sesję
treningową. Jest jeszcze za wcześnie. Mamy go w składzie, ale zajmie to trochę
czasu zanim go wprowadzimy do gry”.

…trudności meczu:

„…Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek lekceważył ten mecz,
wręcz przeciwnie. Nie musimy iść na całość. Możemy pozwolić sobie na grę z
pewnością siebie. Widziałem bardzo silne Lazio w derbach przeciwko AS Romie.
Jeśli zrobi się emocjonalnie, musimy się temu przeciwstawić. Nikt nie może
powiedzieć, czy mecz będzie łatwiejszy, czy trudniejszy. Musimy być gotowi na
ponowną reakcję. Spodziewamy się, że Lazio da z siebie wszystko”.

…presji:

„…Presja jest wielkim przywilejem. Trzeba zachować pewność
siebie, trzeba być samokrytycznym. Im większa presja, tym ważniejsze jest
zachowanie spokoju”.

…Mathysa Tela:

„…Był niezwykle ważnym czynnikiem. Stracił nieco impet, nie jest już tak agresywny w polu i nie ma już tego dzikiego zapału do zdobywania bramek. Ma to również związek z pewnością siebie, ale także z tym, że wymagasz od siebie zbyt wiele. Znowu jest coraz lepiej, dużo strzela na treningach. To zupełnie normalny proces dla tak młodego człowieka. Musi traktować każdą minutę tak, jakby była jego pierwszą i ostatnią. Potrzebujemy tej beztroskiej postawy, że jest w stanie zrobić coś w dziesięć minut. Nie przestaniemy mu ufać”.

…kontuzjowanych graczy:

„…Serge Gnabry był nieobecny od meczu pucharowego. Jest już
na boisku i odbywa indywidualny trening piłkarski. To dobra wiadomość. Konrad
Laimer, miejmy nadzieję, wróci nieco szybciej niż oczekiwano. Z kolei Alphonso
Davies potrzebuje nieco więcej czasu, niż początkowo zakładano. Kingsley Coman wciąż porusza się z szyną. To jeszcze trochę potrwa. Chcielibyśmy mieć konkurencję na wszystkich pozycjach przez długi czas, to oczywiste”.

…Harry’ego Kane’a:

„…To rzadkie, że ma tak mało kontaktów z piłką. Jego wielką
siłą jest cofanie się i branie udziału w grze. Podstawowa formacja była dla
niego wręcz stworzona. Ale w ogóle go nie znaleźliśmy w grze. Nasza gra bardzo często koncentrowała się wokół bardzo zwartego bloku Leverkusen. Chcemy Harry’ego w grze i musimy to naprawić”.


Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...