DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Chcemy wygrać Superpuchar Niemiec

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się pierwsze oficjalne spotkanie Bayernu Monachium w ramach sezonu 2023/2024. Już jutro FCB powalczy o Superpuchar Niemiec.

Już jutro o 20:45 klub ze stolicy Bawarii zmierzy się na własnym podwórku z drużyną RB Lipsk. Stawką nadchodzącego boju będzie Superpuchar Niemiec.

Miejscem nadchodzącego meczu będzie z kolei Allianz Arena w Monachium. Z okazji tego starcia, na dzisiejszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał Thomas Tuchel. Trener odniósł się m. in. do kwestii transferów czy chociażby obecnej sytuacji kadrowej.

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia szkoleniowiec bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty wypowiedzi Tuchela. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Thomas Tuchela na temat:

...sytuacji kadrowej:

,,...Thomas i Choupo odbyli trzy sesje z drużyną. Byli bardzo pracowici i obecnie nie mają problemów. Jeśli tak pozostanie, są kandydatami do składu".

...Harry'ego Kane'a:

,,...Pracujemy nad tym, ale nie ma jeszcze porozumienia i decyzji. Dlatego też nie mogę jeszcze wypowiadać się na ten temat".

...przygotowań:

,,...To zawsze zależy od tego, kto jest na boisku. Od tygodni pracujemy nad naszymi zasadami dotyczącymi tego, jak chcemy rozpocząć mecz. To zależy od zawodników z pola i bramkarza, którzy są na boisku. Na jutro zasady są jasne. Zawsze będziemy bazować na tym, kogo mamy do dyspozycji".

...tego, kto zagra w ataku:

,,...Wszystkie opcje są otwarte. Naszym obowiązkiem jest naciskać na zawodników, których mamy. Mamy czas, to wciąż początek sezonu. Jutro również mamy trening".

...Konrada Laimera:

,,...Konny rozpoczął każdy dotychczasowy mecz i spisał się bardzo dobrze. To zawodnik pełen energii i chęci. Miał przewagę w środku pola i odwdzięczył się za tę wiarę. Ma wszelkie szanse, by jutro zagrać. Jutro będzie trochę emocji, to prosta droga do tytułu. Jesteśmy podekscytowani. Konny ma duże szanse na grę".

...Mathysa Tela:

,,...Dobrze sobie radzi. Mathys jest tym, który był do naszej dyspozycji, Thomas Mueller i Eric Maxim Choupo-Moting nie byli dostępni. Wykorzystał szansę, jest pracowity, poprawił się. Wciąż potrzebuje kilku bramek i czystych wykończeń w swojej grze. Ma wielką szansę zagrać jutro. Ale jutro mamy kolejną sesję treningową. Każdy, kto gra, na to zasługuje".

...Lipska:

,,...Oczywiście postrzegamy Lipsk jako konkurenta. Liga udowodniła również, że są outsiderzy, którzy mogą znaleźć się na szczycie. Nasze cele są bardzo jasne, chcemy być mistrzami, chcemy wygrać Puchar i zajść daleko w Lidze Mistrzów. To dobry sprawdzian. Mamy nadzieję, że uda nam się przenieść energię, którą obecnie mamy na treningach, na jutrzejsze boisko".

...sytuacji bramkarskiej:

,,...To niezwykle skomplikowane. Szukamy kogoś, kto ma potencjał i osobowość, by być numerem jeden w Bayernie. Kogoś, kto, gdy Manuel Neuer wróci do pełni sił, zaakceptuje Manu jako numer jeden. Yann Sommer skorzystał z klauzuli, dlatego obecnie sytuacja wygląda tak. Szukamy bramkarza, są kandydaci. Ale nie ma jeszcze porozumienia. Dopóki Manu nie wróci do treningów z drużyną, to sam Ulreich nie wystarczy".

...operacji Neuera:

,,...To była mała operacja, która miała uśmierzyć ból. Z mojego doświadczenia wynika, że było to słuszne posunięcie. Kiedy Manu poczuje się całkowicie dobrze, to również może pójść szybko. Jest to jednak bardzo spekulatywne".

...znaczenia Superpucharu Niemiec:

,,...Superpuchar jest bardzo ważny, ponieważ może dać nam kolejny impuls. Mamy bardzo dobre wrażenia. Widzę, że drużyna jest w bardzo pozytywnym nastroju. Naszym celem jest zrobienie kolejnego kroku poprzez dobrą grę. Zdecydowanie chcemy wygrać, ale wiemy, że Lipsk czuje to samo. Mam nadzieję, że wola jest u nas co najmniej tak samo wielka i że możemy zwyciężyć dzięki jakości".

...zadowolenia z przygotowań:

,,,...Jestem teraz bardzo szczęśliwy. Od kilku tygodni na treningach panuje dobra atmosfera i wysoka jakość. Jakość wpływa również na energię. Jestem bardzo zadowolony z chęci i pracowitości. Pierwsze kroki zostały podjęte. Poczyniliśmy również indywidualne kroki, na przykład Alphonso Davies znów wydaje się bardziej dynamiczny. Zespół spisał się bardzo dobrze. Jutro to nie koniec, to kolejny ważny krok. To nigdy się nie kończy, to proces, który zapoczątkowaliśmy. Oczywiście jutro pojawią się pierwsze rozczarowania - kto zagra, kto usiądzie na ławce, a kto zostanie zmieniony. Potem musimy potwierdzić, kto przełknie frustrację i nadal będzie wnosił pozytywną energię. W tej chwili jestem zadowolony - to właśnie musimy udowodnić jutro".

...przegranej z RBL z minionego sezonu:

,,...To był nasz ostatni mecz u siebie. Mamy już coś do nadrobienia. W tamtym czasie było to niezwykle bolesne, ponieważ czuliśmy, że wypuściliśmy mistrzostwo z rąk. Teraz postrzegam zespół inaczej, zwłaszcza pod względem odporności. Mieliśmy ciężkie mecze przygotowawcze, a teraz czeka nas mecz o Superpuchar z Lipskiem. Oczywiście chcemy od razu wygrać".

...Jamala Musiali:

,,...Bardzo lubię Jamala. Jest bardzo utalentowany w jednej kwestii, robi różnice na różnych etapach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tu jest. Jest cichą, powściągliwą i uprzejmą osobą - to super połączenie. Nie ma żadnych ograniczeń. Wciąż jest młody, strzelił niesamowicie ważną bramkę z Kolonią. Jest uprzejmy i niezwykle utalentowany. Jego podróż dopiero się rozpoczęła, jest na bardzo dobrej drodze".

 

Źródło: FCB.de / FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...