DieRoten.pl
Reklama

Jutro oficjalka ws. angażu Kompany'ego?

fot. operations@newsimages.co.uk / Photogenica
Reklama

Bardzo możliwe, że już niebawem poszukiwania nowego trenera klubu ze stolicy Bawarii w końcu dobiegną końca...

Coraz więcej wskazuje na to, że od przyszłego sezonu 2024/2025, nowym trenerem i następcą Thomasa Tuchela w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec będzie Vincent Kompany.

Wczoraj późnym wieczorem garść nowych informacji przedstawił chociażby dziennikarz Christian Falk z niemieckiej redakcji sportowej dziennika „Bild”. Jak się okazuje, Bayern i wspomniany wyżej Belg mieli osiągnąć już pełne porozumienie w sprawie posady szkoleniowca!

Według reportera „Bawarczycy” muszą już teraz tylko dogadać się z FC Burnley w sprawie rekompensaty za zwolnienie 38-latka z kontraktu.

Co więcej, oczekuje się, że jeszcze pod koniec tego tygodnia, klub ze stolicy Bawarii będzie chciał ogłosić Kompany’ego nowym trenerem. Nieoficjalnie mówi się, że Vincent będzie mógł liczyć na trzyletni kontrakt. Były gracz Hamburgera SV jest bardzo pewny i gotów podjąć się wyzwania w Monachium.

Romano również potwierdza

Bayern postępuje w rozmowach z Kompanym i jest bliski zatrudnienia Belga jako nowego trenera od sezonu 2024/2025 – donosi Fabrizio Romano. 38-latek miał zaakceptować ofertę „Bawarczyków” zaraz po pierwszym kontakcie z FCB – szkoleniowiec jest gotów podjęcia się tego wyzwania. Bawarski klub prowadzi obecnie rozmowy z Burnley w sprawie rekompensaty.


Aktualizacje

28.05.2024

12:50 Wszysko ustalone!

Według niemieckich mediów, jutro Vincent Kompany miałby podpisać oficjalnie swój kontrakt z Bayernem jako nowy trener. Umowa Belga ma obowiązywać do końca czerwca 2027 roku.

25.05.2024

12:50 Wszysko ustalone!

Jak donosi belgijski dziennikarz Sacha Tavolieri, Christoph Freund doszedł do porozumienia z działaczami Burnley i wynegocjował kwotę w okolicach 13 mln euro za Kompany’ego. Belg ma być w przyszłym tygodniu oficjalnie zaprezentowany jako trener FCB!. Porozumienie potwierdza również Florian Plettenberg ze “Sky”, aczkolwiek mówi o nieco innej kwocie (10-12 mln euro).

07:40 Blisko porozumienia

Jak informuje “Sky”, Bayern Monachium jest już blisko porozumienia z Burnley i Vincent Kompany może zostać już “wkrótce” ogłoszony nowym trenerem FCB. Negocjacje mają być trudne, ale uczciwe i pozytywne. Kompany miał już przeprowadzać rozmowy z Freundem i Eberlem na temat kadry monachijskiego klubu i potencjalnych wzmocnieniach.

24.05.2024

15:20 Sztab już ukształtowany?

Jak informuje “Bild”, wraz z Kompanym, z Burnley do Monachium mają przybyć Floribert Ngagula oraz Bram Geers. Ten pierwszy ma pełnić rolę asystenta Belga, zaś drugi ma odpowiadać za przygotowanie fizyczne. W sztabie ma się znaleźć również Rene Maric, który pracuje w Bayernie od listopada zeszłego roku.

08:00 Kompany informuje o porozumieniu

Według informacji Fabrizio Romano, Vincent Kompany miał poinformować Burnley, że doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium i chce dołączyć do bawarskiego klubu. Bawarczycy wciąż ustalają z Anglikami warunki przejścia belgijskiego szkoleniowca.

23.05.2024

15:20 Kontrakt na 3 lata

Jak informuje “Sky”, Bayern Monachium miał zaproponować Kompany’emu kontrakt do 2027 roku. Wciąż trwają negocjacje pomiędzy klubami.

13:40 Bayern nie chce płacić 20 mln!

Florian Plettenberg z niemieckeigo “Sky” dementuje pogłoski, jakoby Kompany przebywał już w Monachium. Co więcej, włodarze “Die Roten” mieli zdecydować, że nie zapłacą aż 20 mln odstępnego, które życzy sobie angielski klub. Negocjacje wciąż trwają!

12:00 Kompany już w Monachium?

Według belgijskiego dziennikarza sportowego, Sachy Tavolieriego, Vincent Kompany ma już przebywać w Monacium, gdzie ma się jeszcze dzisiaj osobiście spotkać ze sternikami “Die Roten”. Wczoraj miał się już pożegnać z Burnley.

 

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...