Kolejny remis Niemców, Sane i Suele z minutami

Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne dwa spotkania z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec w ramach europejskiego turnieju Ligi Narodów UEFA.

Jeśli mowa o grupie D w dywizji A, to Niemcy mierzyli się na wyjeździe ze Szwajcarią, podczas gdy Hiszpanie podejmowali na własnym podwórku reprezentację narodową Ukrainy.

Podobnie jak kilka dni temu, tak i tym razem podopieczni Joachima Loewa spisali się poniżej swoich możliwości. Na pierwszą bramkę nie przyszło nam czekać zbyt długo, albowiem w 14. minucie gola na 1:0 strzelił pomocnik Manchesteru City – Ilkay Guendogan.

Wynik utrzymywał się przez dłuższy czas, po czym w 58. minucie wyrównał Silvan Widmer, który wykorzystał fatalną organizację Niemców w obronie. Co prawda do końca meczu obie ekipy miały jeszcze kilka okazji bramkowych, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Niemcy zanotowali drugi remis z rzędu w tej edycji Ligi Narodów.

Jeśli mowa o zawodnikach Bayernu, to szansę gry od samego początku otrzymali Niklas Suele oraz Leroy Sane. Podczas gdy nowy nabytek „Gwiazdy Południa” rozegrał tylko pierwszą połowę, to rosły stoper grał do 62. minuty, po czym został ściągnięty z boiska.

W zdecydowanie lepszym humorze będzie z kolei Thiago, który ponownie rozegrał pełne 90 minut – tym razem w meczu z Ukrainą. Podopieczni Luisa Enrique nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i rozbili ich aż 4:0 po bramkach Ramosa (2), Fatiego oraz Torresa.

Dla Niemców i Hiszpanów były to już ostatnie spotkania w ramach pierwszej w sezonie 2020/21 przerwy reprezentacyjnej.