DieRoten.pl

Kofheldt: Chcemy być odważni i pewni siebie z FCB

13.03.2021, 12:49:47
FotoOlimpik

Nie dalej jak wczoraj odbyły się dwie konferencje prasowe. Na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i również trener Werderu, czyli Florian Kohfeldt.

Pojedynek na Weserstadion pomiędzy Werderem a Bayernem Monachium rozpocznie się dziś o 15:30. Jeśli mowa o bremeńczykach, to podczas wczorajszej konferencji prasowej trener Kohfeldt zdradził, że z wyjątkiem Marco Friedla, wszyscy jego podopieczni są gotowi do gry.

Ponadto trener klubu z Bremy zdradził, że kluczowym będzie nie tylko skupienie się na grze obronnej, ale przede wszystkim odważna gra i zaufanie do swoich możliwości i umiejętności.

− Przygotowania do spotkań z FCB są zawsze bardzo wyjątkowe. Kluczem jest, aby nie myśleć tylko o obronie. Jeśli jesteś odważny z piłką i pewny siebie, możesz stawić czoła. Na tym powinniśmy się skupić w starciu z Bawarczykami − powiedział Kofheldt.

− Nasza sytuacja wygląda całkiem dobrze. Poza Marco Friedlem, wszyscy nasi piłkarze są dostępni. Dotyczy to także Topraka, Augustinssona oraz Fuellkruga − mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzami trener bremeńczyków odniósł się również do obecnej sytuacji swojego zespołu oraz chęci zdobywania jeszcze większej liczby punktów w nadchodzących tygodniach.

− Solidnie punktowaliśmy przeciwko zespołom z niższych miejsc, ale nie mieliśmy dobrego bilansu przeciwko zespołom z czołówki. W najbliższych tygodniach chcemy zdobywać dużo więcej punktów − dodał.

− Często potrzebujemy zbyt wiele okazji, aby strzelić bramkę. Pracujemy jednak na tym, aby już od samego początku spotkania czuć się swobodnie. Nad tym też pracuje wiele innych zespołów − podsumował Florian Kohfeldt.

źródło: Werder TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama13.03.2021 18:09
Spokojnie, nie zabrali:)
13.03.2021 15:36
Mam nadzieję, że punktów nam nie zabiorą.
13.03.2021 13:42
My będziemy pod presją Werder na luzaku ;) ale 3 pkt do Monachium pojadą
13.03.2021 13:40
Oby dziś lewy hatricka wpakował
13.03.2021 12:59
Nie się otworzą i zagrają otwarty futbol to Lewy skorzysta z tej odwagi.