DieRoten.pl
Reklama

Klose przejmie kadrę Niemiec U-21?

fot.
Reklama

Kilka dni temu Niemiecki Związek Piłki Nożnej potwierdził, że swoją umowę z DFB rozwiązał dotychczasowy trener drużyny do lat dwudziestu jeden − Stefan Kuntz.

Niemiec przyjął ofertę Tureckiej Federacji Piłkarskiej i przejął ich kadrę narodową z dniem 19 września, podpisując kontrakt do końca czerwca 2024 roku. Stefan Kuntz swój debiut jako trener Turków będzie mógł zaliczyć 8 października, kiedy to ekipa „Ay-Yıldızlılar” podejmie na własnym podwórku Norwegów.

W przypadku nowego selekcjonera niemieckiej reprezentacji do lat 21, kandydatów w mediach wymienia się kilku, ale wszystkie źródła zgodnie potwierdzają, że numerem jeden na liście życzeń jest były asystent Hansiego Flicka w Bayernie Monachium – Miroslav Klose.

Mimo wszystko zatrudnienie legendarnego snajpera „Die Mannschaft” i mistrza Świata z 2014 roku pozostaje kwestią otwartą, albowiem Miro po wyleczeniu zakrzepicy i krótkiej przerwy od piłkę, jest przede wszystkim zainteresowany pracą w klubie piłkarskim.

Podczas niedawnego wywiadu dla dziennika „Bild”, na temat poszukiwań nowego szkoleniowca do drużyny U-21 wypowiedział się Oliver Bierhoff, czyli menadżer kadry narodowej Niemiec. Dziennikarze wspomnianego źródła podkreślają, że gdyby Klose nie zgodził się przyjąć oferty DFB, to alternatywami są Christian Woerns (Niemcy U-20) oraz Hannes Wolf (Niemcy U-19).

Miro zrobił wiele dobrego w młodzieżówce Bayernu. Radził tam sobie bardzo dobrze. To w dodatku wspaniały facet. Przedyskutujemy wszystko i podejmiemy decyzję w oparciu o opinię Hansiego Flicka. To bardzo ważne – stwierdził Bierhoff.

Źródło: Sky / Kicker / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...