DieRoten.pl

Choć Bastian Schweinsteiger nie gra już dla Bayernu Monachium od kilku lat, to w Monachium pozostał jego brat − Tobias Schweinsteiger − związany z klubem od wielu sezonów.

reklama

Przypomnijmy raz jeszcze – na początku lipca Bayern podjął decyzję o zmianie asystenta trenera II drużyny FCB. Wcześniej funkcję tą piastował Tobias Schweinsteiger, lecz nowy trener Holger Seitz miał inne plany co do swojego sztabu szkoleniowego, dlatego też starszy brat Bastiana Schweinteigera został odsunięty od swojej funkcji.

Mimo wszystko 36-latek nie odszedł z Monachium – co więcej klub w żadnym wypadku nie pozwoli odejść Niemcowi, gdyż wiąże z nim wielkie nadzieje na przyszłość.

Jak się dowiadujemy z ostatnich informacji „AZ” Miroslav Klose ujawnił, że pytał Tobiasa Schweinsteigera o możliwość objęcia funkcji jego asystenta w zespole do lat siedemnastu. 36-latek odrzucił jednak propozycję legendarnego napastnika.

Sam Tobias pragnie zostać pierwszym trenerem którejś z drużyn. Z dalszych informacji opublikowanych przez „AZ” dowiadujemy się jeszcze, że Schweinsteiger, który wcześniej pełnił rolę asystenta Tima Waltera w FCB II, chciał po jego odejściu przejąć rolę pierwszego trenera drugiej ekipy monachijskiego klubu.

W związku z wyborem Holgera Seitza na nowego szkoleniowca, Tobias poczuł się rozczarowany i ignorowany. Umowa 36-latka z Bayernem obowiązuje do końca czerwca 2019 roku. Obecnie Niemiec jest jednym z pracowników odpowiedzialnych za młodzież w Campusie FCB.

źródło: AZ.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama11.08.2018 16:20
Każdy ma swoje ambicje. Nie ma się co dziwić że poczuł się jak zapchajdziura w sytuacji gdzie liczył zdecydowanie więcej.
11.08.2018 10:27
10.08.2018 11:02
A jak tam sytuacja u Sagnola ? :D
10.08.2018 10:32
Na jego miejscu też czułbym się niechciany.

reklama