DieRoten.pl

Kimmich: Popełnialiśmy za wiele błędów

24.09.2022, 11:44:27
FotoOlimpik

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, swoje pierwsze spotkanie w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Rywalem naszych sąsiadów zza Odry była drużyna Węgier, która ostatecznie pokonała niemiecką drużynę 1:0 po bramce Adama Szalaia. Po ostatnim gwizdku przed kamerami stacji „ZDF” na kilka pytań dziennikarzy odpowiedzieli piłkarze i trener Hansi Flick.

Hansi Flick:

− Porażka nie powali nas na kolana. Wiemy teraz o co chodzi, to otworzyło nam oczy. Zagraliśmy bardzo złą pierwszą połowę, mieliśmy mało odwagi, nie zajmowaliśmy przestrzeni tak jak planowaliśmy, nie byliśmy aktywni. Graliśmy bez pewności siebie. Muszę wziąć na siebie część winy.

Thomas Mueller:

− Pierwsza połowa była naprawdę rozczarowująca, popełniliśmy wiele błędów. Może zauważyliście, że dla wielu osób faza w naszym klubie nie należy do najłatwiejszych. Nie zawsze musimy mówić o kryzysie, ale było tak, że popełnialiśmy też błędy bez żadnej presji. Dotyczyło to niemal wszystkich zawodników. Nie mieliśmy takiej siły na boisku, jakiej chcieliśmy. Mentalność i chęć wspięcia się na szczyt tabeli i wygrania z Węgrami były absolutnie na miejscu. Stoimy też razem jako zespół, nawet gdy sprawy nie idą tak dobrze.

Joshua Kimmich:

W pierwszej połowie w ogóle nie graliśmy, brakowało nam wszystkiego. Zdecydowanie graliśmy za wolno, zdecydowanie popełnialiśmy za dużo błędów. Choć Węgrzy na pewno nie bronili źle. Tak było również w pierwszym naszym meczu w czerwcu. Właśnie dlatego, że wiedzieliśmy o tym, tym bardziej rozczarowujące jest to, że w pierwszej połowie tak się zachowywaliśmy.

źródło: ZDF

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)25.09.2022 09:20
Dalej brać się w garść i do roboty.
24.09.2022 15:29
Akurat Kimmich wczoraj był jednym z lepszych w składzie (i mówię to sądząc że już dawno powinien odpocząć 1 czy dwa mecze na ławie). Starał się oddał 3 groźne strzały, ale oczywiście mecz bez szału tylko na tle innych lepiej. Skrzydła nie istniały wczoraj kompletnie, ale nie można się spodziewać niczego innego mając po bokach ormbrony Rauma, Hoffmana a po zmianie Kehrera + do tego Gnabryego i Mullera kompletnie bez formy.
24.09.2022 15:05
@Mort wydaje mi się że Flick może nie osiągnąć sukcesu na mundialu. Ma piłkarzy i zamiast wygrać wczoraj to przegrał. W Reprezentacji Niemiec wymaga się trofeów. Mundial to będzie WERYFIKACJA Flicka.
24.09.2022 14:57
Niemcy słabo jak Bayern:(
24.09.2022 14:04
Kiedy tutaj porównywano Lahma z Kimmichem ,ale powiem Wam jedno. LAHM przy Kimmichu to jego królewska piłkarska mość.
24.09.2022 12:30
Mam wrażenie, że Kimmich znajduje więcej wymówek niż gra ostatnimi czasy...powinien nim ktoś potrząsnąć (Nagelmann niestety nie potrafi, tego się zawsze najbardziej obawiałem patrząc na jego młody wiek) bo chyba już chłopak przekroczył poważną granicę i ego wybujało w kosmos...
Jak dla mnie sprzeciwianie się woli trenera podczas meczu zasługuje na ławę albo co najmniej poważną rozmowę, zwłaszcza że Kimmich jest trzecim kapitanem i wiele młodych bierze go za swój wzór a tak nie może wyglądać wzorowe zachowanie...
#MiaSanMia
24.09.2022 12:28
Flick przynajmniej potrafi wziąć coś na siebie, a panowie Tomek i Jo... Za dużo gadania, z którego absolutnie nic nie wynika... Wiemy, że popełniamy błędy, więc... popełniamy je dalej
24.09.2022 11:59
Coś te tłumaczenia brzmią znajomo.