DieRoten.pl
Reklama

Kimmich nadal nie trenuje z zespołem

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Dokładnie wczoraj Bayern Monachium rozpoczął przygotowania do kolejnego ligowego wyzwania w ramach sezonu 2023/24.

Jak już informowaliśmy wcześniej, do treningów z zespołem powrócili Matthijs de Ligt oraz Eric Maxim Choupo-Moting. Ponadto w zajęciach brał także udział Alphonso Davies, który powrócił w poniedziałek do klubu ze zgrupowania kadry narodowej Kanady.

Niestety, ale do tej pory na murawę nie powrócił z kolei Joshua Kimmich, który przypomnijmy opuścił „Die Mannschaft” przed meczem towarzyskim z USA z racji na infekcję grypopodobną. Z informacji magazynu „Kicker” wynika, iż obecnie nie wiadomo wciąż, kiedy 28-latek wznowi trening z kolegami.

Dziś badania Kimmicha

Nad sytuacją niemieckiego pomocnika pochylili się również dziennikarze bawarskiego „TZ”, którzy donoszą, że jeszcze dziś Joshua przejdzie kolejne badania.

Manuel Bonke poinformował, że Kimmich powrócił ze zgrupowania kadry narodowej Niemiec z gorączką i suchym kaszlem, dlatego też nie brał on udziału w sesjach treningowych przy Saebener Strasse. Na całe szczęście Jo ma się już coraz lepiej, ale na ten moment nie wiadomo, kiedy będzie mógł wznowić trening z kolegami.

Powrót będzie w dużej mierze uzależniony od stanu zapalnego. Do meczu z Mainz pozostało jeszcze kilka dni, ale obecnie nie można określić jednoznacznie, czy 28-latek będzie mógł zagrać w sobotę od początku.

Źródło: Kicker / TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...