Kicker ocenił mecz na szczycie

Fachowy magazyn kicker ocenił prestiżowy pojedynek Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen w ramach ósmej kolejki piłkarskiej Bundesligi. Wynik spotkania w 29. minucie otworzył Toni Kroos, który efektownym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera gospodarzy, a już minutę później celnym trafieniem z najbliższej odległości odpowiedział Sidney Sam. Pomimo zdecydowanej dominacji nad rywalem na przestrzeni pełnych 90 minut podopieczni Pepa Guardioli nie potrafili zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Najbliżej strzelenia decydującej bramki był Thomas Muller, jednak jego strzał głową w 35. minucie przeleciał tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bernda Leno. W drużynie Bayernu najlepiej ocenieni zostali Franck Ribery, David Alaba oraz Philipp Lahm (1,5). Zawodnikiem meczu został Leno (1), którego znakomita postawa miała bez wątpienia kluczowy wpływ na końcowy wynik spotkania.

Bayer Leverkusen: Leno (1) - Donati (4) , Spahic (4) , Toprak (4) , Boenisch (4,5) - L. Bender (4,5) , Reinartz (4) , Rolfes (4) - Sam (2), Can (5) - Kießling (4)