DieRoten.pl

Wraz z zakończeniem sezonu 2020/2021 do bawarskiego klubu z wypożyczenia powróci wielu zawodników pierwszej i drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Wśród tych piłkarzy możemy wyróżnić między innymi Chrisa Richardsa, który kilka ostatnich miesięcy spędził na wypożyczeniu w TSG Hoffenheim.

Z perspektywy czasu, decyzja o wyborze klubu z Sinsheim przez Bayern okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę, albowiem pod wodzą Sebastiana Hoenessa młody Amerykanin nie tylko się rozwinął, ale i mógł liczyć na regularną grę w pierwszym zespole.

Póki co nie wiadomo, jaka przyszłość czeka utalentowanego defensora. Nie tak dawno temu 21-latek udzielił wywiadu dla „France Football”, w którym odniósł się do swojej dalszej przyszłości i swojego czasu spędzonego na wypożyczeniu w Hoffenheim.

− Nie mam jeszcze pojęcia, co przyniesie moja przyszłość. Mogę jednak powiedzieć, że Bayern jest fantastycznym klubem, podobnie jak Hoffenheim. Przekonamy się, co czas przyniesie – powiedział Richards.

− W TSG miałem możliwość gry przeciwko topowym zespołom, wystąpiłem nawet w 2 meczach Ligi Europy. Regularna gra pozwala mi się rozwijać. Sądzę, że to perfekcyjne lub prawie perfekcyjne wypożyczenie. Równie dobrze mogłem trafić gdzieś indziej na pół roku i okupować ławkę – podsumował Amerykanin.

Jak wynika z najnowszych doniesień magazynu „Kicker”, przyszłość Richardsa pozostaje kwestią otwartą. Choć Hoffenheim chciałoby zatrzymać Chrisa, to decyzja będzie należeć do Nagelsmanna. Fakt, że 33-latek będzie chciał grać trójką obrońców z tyłu sprawi, że Amerykanin mógłby być alternatywą do gry.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama13.06.2021 11:56
Oby wrócił do nas. Zaliczył ładną połówkę sezonu w Hoffe, mógłby czasem wychodzić w składzie w BL czy Pokalu. Jest gotowy moim zdaniem.
11.06.2021 10:46
liczę, że Julian da realną szansę Chrisowi i trzymam kciuki za niego. myślę, że będziemy grać trójką z tyłu, jeśli nie non stop to na pewno co jakiś czas a wtedy tym bardziej łatwiej o szansę dla młodych.
10.06.2021 16:38
Ja nie jestem fanem zmiany taktyki na trójkę z tyłu. 4-2-3-1 czy kiedyś 4-4-2 to DNA Bayernu i mamy idealnych zawodników do tej taktyki. Poza tym po co zmieniać coś co funkcjonuje? Pogorszyć to?
Już był tu jeden czarodziej jak Pep Guardiola. Próbował grać to trójką z tyłu, to Lahmem w środku pola, Mullerem na szpicy itp. Efekty znamy...
10.06.2021 15:54
Decyzja co do młodego należy do Juliana ale ja bym go wziął - w razie czego zagra na środku a może też po prawej :)
#MiaSanMia
10.06.2021 15:41
To się okaże czy dostanie szanse czy może zostanie na wypożyczeniu jeszcze sezon.