DieRoten.pl
Reklama

Kibice Bochum z przyśpiewką FCB po meczu z BVB

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Przed dwoma dniami w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund mierzyła się na wyjeździe z ekipą VfL Bochum.

Koniec końców pojedynek w Bochum zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów, wskutek czego, Bayern może dziś powrócić na fotel lidera, o ile wygra na własnym podwórku z Herthą BSC (starcie na Allianz Arenie odbędzie się o 15:30).

Co do wspomnianego wyżej starcia VfL z Borussią Dortmund, po ostatnim gwizdku, kibice gospodarzy urządzili sobie prawdziwe święto z okazji wywalczenia punktu z BVB. Na samym początku fani „Die Unabsteigbaren” zaczęli głośno śpiewać „Deutscher Meister wird nur der FCB!”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Mistrzem Niemiec będzie tylko FCB!”

Kibice Bochum nie odpuszczali i nieco później zaczęli śpiewać nieco inną wersję wcześniejszej przyśpiewki: „Wer wird Deutscher Meister? BVB Borussia! Wer wird Deutscher Meister? Borussia BVB! NICHT!”

Zachowanie i świętowanie kibiców Bochum nie powinno nikogo dziwić, albowiem Bayern i VfL od 1972 pozostają w bardzo bliskich i przyjacielskich relacjach, po tym jak członkowie fanklubu „Bochumer Jungs” wzięli w obronę przyjezdnych fanów z Monachium, którzy zostali zaatakowani w drodze na stadion.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...