DieRoten.pl

Kern: Chcę pomagać młodym chłopakom w zespole

06.07.2022, 07:48:28
Tim S Peters / Shutterstock.com

Wraz z zakończeniem sezonu 2021/2022, z drugą drużyną Bayernu Monachium pożegnało się dwóch wieloletnich kapitanów FCB II.

Podczas gdy dotychczasowy kapitan Nicolas Feldhahn zdecydował się przejść na zasłużoną emeryturę, to wicekapitan Maximilian Welzmueller przeniósł się do ekipy SpVgg Greuther Fuerth.

Tym samym jednym weteranem w drugiej drużynie Bayernu jest obecnie Timo Kern, który udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla „FCB.de”. 32-letniego pomocnika zapytano między innymi o jego rolę w zespole oraz cele w nadchodzącym sezonie 2022/2023.

− Widać, że jestem teraz jedynym weteranem w zespole. Dla mnie oznacza to wzięcie na siebie jeszcze większej odpowiedzialności. Nie chcę jednak zmieniać sposobu podejścia do naszych zadań – powiedział Kern.

− Chcę zaprezentować się bardziej spójnie z kadrą trenerską, aby wyznaczyć pewien kierunek. Chcę być tam dla chłopaków. Z jednej strony tożsamość Bayernu polega na tym, że chcę wygrywać każdy mecz. Z drugiej strony chcę odzwierciedlać filozofię gry trenera – mówił dalej.

− Chcemy pokazywać futbol oparty na posiadaniu piłki i energicznie grać do przodu – pragnę pomóc w realizacji tego celu. Ale ważne jest też dla mnie, aby mieć otwarte ucho dla młodych zawodników na boisku i poza nim – podsumował Timo Kern.

Już niebawem podopieczni Martina Demichelisa rozegrają swój ostatni mecz towarzyski, który będzie zarazem próbą generalną przed rozpoczęciem zmagań w bawarskiej lidze regionalnej. Dokładnie 9 maja o 14:00 monachijczycy zagrają na Akademie Liefering Platz 1 z miejscowym FC Liefering.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)07.07.2022 16:12
06.07.2022 11:19
Wsparcie starszego kolegi zawsze się przyda i jest cenne.