Kanada zwycięska, Davies wraca do Monachium

Ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Wczorajszego wieczoru odbyło się ostatnie spotkanie z udziałem zawodnika rekordowego mistrza Niemiec w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej – tym razem mowa jest o Kanadyjczykach.

Kanada 4:1 (2:0) Honduras

W swoim drugim i ostatnim zarazem spotkaniu w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej, zawodnicy kanadyjskiej reprezentacji narodowej podejmowali u siebie Honduras w Lidze Narodów CONCACAF (odpowiednik europejskiego turnieju UEFA).

Po zwycięstwie 2:0 nad Curacao kilka dni temu, tym razem podopieczni Johna Herdmana w pełni zasłużenie zwyciężyli 4:1, pozostawiając swoich rywali bez jakichkolwiek szans. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisał się Cyle Larin (dwukrotnie), Jonathan Osorio oraz Jonathan David.

Jedyny reprezentant bawarskiego klubu – Alphonso Davies – spędził na boisku 75 minut, po czym został zmieniony w końcówce pojedynku.

Jeśli mowa o sytuacji Kanadyjczyków w Grupie C (Liga A), to ich dorobek po czterech spotkaniach prezentuje się następująco – 4 zwycięstwa, 11 strzelonych oraz 3 stracone bramki. Tym samym „Phonzie” i spółka awansowali do półfinału, gdzie zagrają z Panamą (16 czerwca).