DieRoten.pl

Kalle: Chcemy w przyszłości dawać szansę młodym

28.09.2019, 12:37:05
FotoOlimpik

Kilka dni temu przy okazji swoich urodziny Karl-Heinz Rummenigge udzielił bardzo obszernego wywiadu, podczas którego wypowiedział się na wiele istotnych spraw związanych z Bayernem.

Pragniemy Wam tym razem zaprezentować drugą część tego wywiadu. Ze słów prezesa bawarskiego klubu możemy dowiedzieć się, że tego lata mistrzowie Niemiec sprzedali kilku zawodników, do których mimo wszystko monachijczycy zapewnili sobie prawo do wykupu w przyszłości.

Co prawda Rummenigge nie wskazał konkretnych nazwisk, ale możemy się tylko domyślać, że jednym  tych graczy jest utalentowany Woo-yeong Jeong. Co więcej "Kalle" poruszył również kwestię planu FCB na rozwój młodych piłkarzy "Gwiazdy Południa".

Ponadto Karl-Heinz odniósł się jeszcze do tematu rywalizacji o tytuł mistrzowski w rozgrywkach Bundesligi. Jeśli ciekawi Was, co miał do powiedzenia sternik "Die Roten", to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...walki trzech klubów o mistrzostwo Niemiec:

"... Wciąż jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Nie możesz przewidzieć jak potoczą się sprawy do dziesiątej kolejki. To ważne, że od samego początku jesteśmy w górze tabeli. Nie możemy sobie pozwolić na 9-punktową stratę, tak jak w ostatnim sezonie. Posiadamy topowy skład i możemy spoglądać w przyszłość z optymizmem."

...planu FCB na rozwój młodzieży:

"...Są dwie drogi – pierwsza wiedzie przez rezerwy, co też widzieliśmy w ostatni weekend. Davies i Cuisance w sobotę znaleźli się w pierwszej kadrze, zaś w niedzielę odegrali ważną rolę w wygranej nad Ingolstadt. Nasze talenty są bardziej narażone na wyzwania w 3. Lidze niż w bawarskiej lidze regionalnej. Drugą opcją jest, czego też już dokonaliśmy – sprzedaż z opcją wykupu do innych klubów. Grają obecnie w 1. lub 2. Bundeslidze. Są młodzi, więc to dla nich ważne, aby grali regularnie, co pozwoli im się rozwinąć. Mając na uwadze jakość naszej drużyny, to nie mieliby łatwo. Dlatego to ważne, że gramy też w trzeciej lidze, ale jeśli ktoś ma jakość na grę w wyższych klasach rozgrywkowych, to nie możemy im tego odbierać. Powinniśmy byli znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co też zrobiliśmy tego lata. W przyszłości chcemy obsadzić miejsca 17-20 w składzie młodzikami, którzy mają szansę grać regularnie."

...Olivera Kahna:

"...Odbyłem szereg rozmów z Kahnem. To ważne dla niego, aby poznać Bayern na nowo, ponieważ niektóre rzeczy bardzo się zmieniły. Oliver szybko zdał sobie sprawę z tego, jak wielki stał się Bayern. Cały przemysł piłkarski się zmienił. Będę go wspierał i przekażę mu pałeczkę 31 grudnia 2021 roku. Da z siebie wszystko i nie mam wątpliwości, że będzie działał sprawnie." 

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama28.09.2019 21:02
To jest problem i to nie mały. Nie wiem co jeszcze można zrobić?
28.09.2019 13:30
Znaleźć też trzeba rozwiązanie dla naszej szkółki, bo niby ją mamy, a już nie pamiętam kiedy wypuścili jakiegokolwiek klasowego grajka.
28.09.2019 13:23
Jest kilku niezłych młodzików w rezerwach i młodszych zespołach - Meier, Kehl, Stiller, Malik Tillman, Andersson, no i oczywiście Früchtl i Mai. Wystarczy dać szansę i przekonać się, czy będą jeszcze lepsi.
28.09.2019 13:02
Ciężko nie zgodzić się tym mówi Kalle. Taka jest prawda i dobry ruch ze strony Bayernu
28.09.2019 12:59
Grunt żeby na to zaslugiwali. Bo dawać dla samego dawania mija się z celem.

reklama