DieRoten.pl

Jakiś czas temu bardzo obszernego wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił nowy członek zarządu i przyszły prezes Bayernu, czyli Oliver Kahn.

Działacz bawarskiego klubu poruszył wiele kwestii związanych z FCB, zaś wśród nich znalazło się kilka pytań o Hansiego Flicka, który jak wiemy w 2020 roku poprowadził swoich podopiecznych do zdobycia w sumie pięciu tytułów!

Oliver Kahn nie ukrywa, iż jest pod wielkim wrażeniem dyscypliny monachijczyków, zwłaszcza w meczach bez udziału kibiców, którzy są dla niego bardzo ważni. Ponadto Niemiec odniósł się do swojej współpracy z Hasanem Salihamidzicem oraz transferu i krytyki Leroya Sane.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny „Tytan”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Oliver Kahn na temat:

…Hansiego Flicka i dyscypliny zespołu:

„…Hansi poprowadził zespół do zdobycia 5 tytułów. Co mnie zwłaszcza fascynuje: dyscyplina zespołu, aby grać i prezentować taki poziom przy pustych trybunach. Kibice to esencja futbolu. Sposób, w jaki drużyna radzi sobie do tej pory jest fantastyczny. Nie wiem jak sam poradziłbym sobie w takiej sytuacji, dla mnie kibice to wisienka na torcie.”

…komunikacji z Hansim:

„…Razem z Hasanem Salihamidzicem, Karlem-Heinzem Rummenigge i Hansim Flickiem mamy jour fixe, w trakcie którego wymieniamy się pomysłami na różne tematy.”

…współpracy z Brazzo przy przedłużaniu kontraktów:

„…Samo sprowadzenie Hasana do jego bezpośredniego stylu byłoby błędem. Jestem inny niż on w negocjacjach, ale to dobrze. Hasan może być bardzo prosty, również emocjonalnie, co jest często przydatne. Jestem nieco innym typem, który bardzo dobrze się uzupełnia z nim. Kiedy rozmawiamy, jesteśmy zgodni. To ważne.”

…ewentualnej straty Alaby:

„…Musisz to przenalizować na samym początku. Próbowaliśmy wszystkiego, aby przekonać Davida do przedłużenia kontraktu z FCB. Oczywiście jego strata może być bolesna i to nie tylko ekonomicznie. Ale wyznaczyliśmy sobie granice. Kiedy doradcy nie chcą przyznać, że znajdujemy się w bardzo trudnym dla całej piłki okresie i możemy stać się bardzo egzystencjalni, wtedy powstaje taka sytuacja.”

…Leroya Sane:

„…Bayern chciał Leroya od dawna, to się zaczęło na długo przed tym, kiedy zostałem włączony do zarządu na początku stycznia. Bez względu na cenę, chcieliśmy Leroya jako piłkarza, człowieka i charakter. Doskonale wiemy, co oznacza w dzisiejszej piłce mieć szybkich skrzydłowych, którzy potrafią przedryblować rywali i wejść w pole karne. Ze względu na pandemię, kwota transferowa spadła.”

…krytyki Sane:

„…Znam Bayern od bardzo dawna i wiem, że nowi zawodnicy potrzebują czasu, aby w pełni się zaadaptować - zwłaszcza, że Leroy przyszedł do nas z poważną kontuzją. Wciąż dobrze pamiętam, kiedy Ribery i Toni trafili do FCB w 2007 roku. Powiedziałem wtedy: „Nie jesteśmy Florencją czy Marsylią, jesteśmy Bayern!” Było wielkie zamieszanie. Fakt, że zawodnik potrzebuje czasu, aby zrozumieć ten klub, pozostaje dla mnie niezmieniony. Jego jakość jest wybitna, więc wiele od niego oczekujemy. Zdobywał bramki, których nie widujesz u innych. Ogólnie rzecz biorąc, nasza jakość ofensywna jest obecnie jedną z najlepszych w Europie.”

 

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama01.01.2021 19:15
Oby kontuzje go omijały z daleka, a o resztę jestem spokojny bo to super grajek.
01.01.2021 13:57
Ja też myślę że wiosna będzie dla niego decydująca. Mocno trzyma kciuki bo lubię tego gracza i nie chcę by był rozczarowaniem!
01.01.2021 13:10
Mądre słowa o Sane, ale myślę, że nadchodząca runda będzie decydująca w jego przypadku.