DieRoten.pl

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy rozpoczęcie pracy Juliana Nagelsmanna w Bayernie Monachium, którego umowa z FCB zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku.

Przypominamy, że niemiecki szkoleniowiec podpisał z Bayernem 5-letnią umowę, co wywołało niemałe zaskoczenie, albowiem klub ze stolicy Bawarii nie zwykł zawierać tak długich kontraktów z trenerami.

W niedawnym wywiadzie dla „Sport1” temat ten został poruszony przez Olivera Kahna, który podkreślił, że ciągłość na stanowisku trenera jest dla FCB bardzo ważna. Ponadto legendarny „Tytan” odniósł się do kwestii zatrudnienia 33-latka, krytyki Salihamidzica, odejścia Alaby czy też prób zatrzymania Flicka.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia przyszły prezes FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Oliver Kahn na temat:

…braku porozumienia z Alabą:

„…Nie byliśmy w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym Davida Alaby. W przyszłości nie ulegnie to zmianie - jeśli poszczególne kwoty nie są rozsądne, to nie będzie przedłużenia kontraktu z danym zawodnikiem w Bayernie.”

…dziewiątego mistrzostwa z rzędu:

„…To naprawdę wiele dla nas znaczy. Widząc jak szczęśliwy jest zespół, jak świętuje i cieszy się sukcesem, nie widzę żadnych oznak znudzenia. Teraz zespół stawia sobie kolejny wielki cel. Mogą osiągnąć coś, czego nie dokonał jeszcze żaden klub w topowych ligach w Europie - dziesiąte mistrzostwo kraju z rzędu.”

…negocjacji z Nagelsmannem:

„…To była ważna sprawa. Wcześniej również brałem udział we wszystkich ważnych decyzjach. Niezależnie od tego, czy chodziło o przedłużenie kontraktów Neuera i Muellera, czy transfer Sane. Moja odpowiedzialność jest coraz większa.”

…Juliana Nagelsmanna:

„…Jako klub zawsze musisz myśleć o tym, co się stanie, jeśli sprawy z obecnym trenerem nie będą się układać. W przeciwnym wypadku może dojść do takiej sytuacji jak teraz, kiedy Hansi chciał odejść. Obserwowaliśmy Juliana i jego rozwój od bardzo dawana.”

…5-letniej umowy Nagelsmanna:

„…Nie upadliśmy całkowicie na głowę. W FCB 5 lat to długi okres obowiązywania kontraktu. Chcieliśmy pokazać, że mamy plany na przyszłość i że chcemy budować następną erę. Jedna rzecz była dla nas ważna: ciągłość na stanowisku trenerskim.”

…odejścia Gerlanda:

„…Absolutnie boli nas jego odejście. Wszyscy w klubie wiemy, za co mamy dziękować Hermanowi Gerlandowi. Osobiście sam pracowałem z nim, kiedy jeszcze grałem. Znam jego niesamowite zalety i oko do młodych i utalentowanych piłkarzy.”

…prób zatrzymania Flicka:

„…Odbyłem z Hansim wiele rozmów. W międzyczasie miałem wrażenie, że uda nam się go zatrzymać. Ale kiedy Jogi Loew ogłosił swoje odejście po EURO, nie da się ukryć, że sprawa reprezentacji była dla niego ważna. Koniec końców Hansi podjął decyzję i powiedział nam o tym. Z punktu widzenia naszego kierownictwa, zaniedbaniem byłoby nie podjęcie natychmiastowych działań.”

…krytyki Salihamidzica:

„…Zawsze mogą wystąpić różnice zdań. Trener zawsze patrzy na skład. Dyrektor sportowy musi zwracać uwagę na aspekty ekonomiczne, szczególnie w okresie pandemii. Pomimo tych tarć, myślę, że staraliśmy się zrobić wszystko, aby zatrzymać Hansiego w Monachium.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (9)

reklama13.06.2021 12:03
09.06.2021 23:14
Już kilka razy w przeszłości traciliśmy graczy którym kończył się kontrakt, nie wiem na co czekaliśmy?
09.06.2021 21:52
kłamstwo kłamstwem pogania Oli... przecież ojciec Dejvida mówił, że w ogóle o pieniądzach nie rozmawiali :-D
09.06.2021 17:49
Prędzej czy później będzie spina ws. ustalania kadry na dany sezon i skończy się przyjaźń Hasan-Julian, Julian-Hasan i wiadomo kto odpuści albo kto wyleci pod pretekstem, że chodziło o coś innego...FCBM!
09.06.2021 16:17
Wszystko zawsze będzie winą trenera xD a salohamodzic bedzie nie do ruszenia....Bo przecież same wzmocnienia sprowadza i kadra kompletna
09.06.2021 15:00
Nie chciałbym być złym prorokiem ale co co jeśli między Julkiem a Hasanem też dojdzie do tarć. Kolejny 3-4-5...będzie złym trenerem czy może wina będzie leżeć po drugiej stronie.
09.06.2021 14:42
Oby wypełnił kontrakt, ale wydaję mi się, że albo go sami zwolnią za wyniki albo sam zrezygnuję po jakimś czasie :) FCBM!
09.06.2021 14:22
Zobaczymy czy z Nagelsmannem uda się aby tą ciągłość pracy trenera uzyskać.
Oby tak.
09.06.2021 14:18
Ciężko nie zgodzić się ze słowami Kahna.