DieRoten.pl

Choć od Dorocznego Walnego Zgromadzenia minęło już kilka tygodni, to w mediach co rusz przewija się temat umowy sponsorskiej Bayernu Monachium z Qatar Airways.

reklama

Na bossów rekordowego mistrza Niemiec spadła gigantyczna krytyka za nierozwiązanie sprawy z Katarczykami i nie tylko. Co więcej w pewnym momencie, Doroczne Walne Zgromadzenie wymknęło się nawet spod kontroli, albowiem niektórzy członkowie zaczęli nawoływać do odejścia zarządu FCB.

Przy okazji wczorajszego spotkania ligowego z Wolfsburgiem, na kilka pytań odpowiedział Oliver Kahn. Jak można było się spodziewać, prezesa bawarskiego klubu poproszono między innymi o kilka słów na temat kontraktu z liniami lotniczymi Qatar Airways i sporu z kibicami.

− Kwestia Kataru była szczególnie dużym problemem i przerodziła się w jeszcze większy temat dyskusji. Na Dorocznym Walnym Zgromadzeniu nie było to zbyt miłe. To oczywiste, że część naszych członków jest zainteresowana tym tematem. Po wszystkim zawsze jest się mądrzejszym – powiedział Kahn.

− Z pewnością mogliśmy zrobić jedną lub dwie rzeczy inaczej. Ale okoliczności nie były łatwe. Choć z drugiej strony na Zgromadzeniu nie było obecnych wielu członków. Myślę, że było tam tylko od 700 do 800 członków. Następnie pojawił się wniosek członka, który został odrzucony przez sąd okręgowy – mówił dalej.

− Kiedy emocje biorą górę, może się zdarzyć, że coś takiego wymknie się spod kontroli. Przeżyłem już jedno czy dwa Doroczne Walne Zgromadzenia. Kiedy byłem graczem, rzucano we mnie bananami. To nie było tak, że nie byliśmy na to przygotowani – dodał prezes FCB.

− Wiedzieliśmy, że jest wielu kibiców, którzy krytycznie odnoszą się do sprawy umowy z Qatar Airways. Chcemy się do nich zbliżyć. Zrobimy co w naszej mocy, aby znaleźć wspólny język i lepiej wszystko wyjaśnić – podsumował Oliver Kahn.

Jak donoszą niemieckie media, monachijczycy poczynili już pierwsze kroki w celu porozumienia się z kibicami i rozwiązania kwestii umowy partnerskiej z katarskimi liniami lotniczymi. Przypominamy, że umowa z Qatar Airways obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, zaś monachijczycy zarabiają w jej ramach około 20 mln € rocznie.

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (27)

reklama19.12.2021 00:50
Do nyy32
Tak brałem udział i przynajmniej w Polsce walne przebiega wg wcześniej ustalonego tak zwanego
porządku obrad gdzie na każdy jego punkt przeznaczony jest określony czas i nad wszystkim czuwa przewodniczący obrad wybierany w formie głosowania na początku zgromadzenie / zwykle jest to formalność ale wymagana prawem /
Ważne decyzje zapadają na zasadzie głosowania gdzie każdy obecny członek ma jeden głos i statut spółki określa czy jest to np. min 50 % czy 2/3 czy inaczej.
Tak więc przebieg walnego jest ustalony i nikt nie może nagle wyskoczyć z wnioskiem typu:
" proponuję głosowanie na temat zerwania umowy z qatar " albo zwolnienia Heinera czy Kahna)))
W trakcie zgromadzenia można zgłaszać wnioski ale tylko do spraw które znajdują się w porządku obrad
Pozdrawiam
19.12.2021 00:30
Do tapczan
Właśnie - masz rację mamy różne poglądy podobnie jak 75 tysięcy kibiców przychodzących na stadion tylko po to aby dopingować i obejrzeć zwycięstwo FCB i na stadionach powinna być tylko piłka - bez żadnych wyjątków - nawet w jakimś szczytnym g 00 wnianym celu
19.12.2021 00:10
@MINGA1 dla Ciebie to ideologia, a dla mnie to po prostu człowiek. Mamy różne poglądy i dyskusja do niczego nie doprowadzi.
18.12.2021 23:56
Do tapczan
Doskonale znam historię FCB i imponują mi wartości które klub prezentuje i dlatego od ponad 30 lat jestem fanatykiem BAYERNU.
Natomiast organizacje lgb... są skrajnie nietolerancyjne i agresywne wobec wszystkich i wszystkiego co nie jest zgodne z ich chorą ideologią i akurat nie prezentują ŻADNYCH wartości a już na pewno nie takie które wyznaje BAYERN.
Poza tym te wszystkie g 00 wniane tęczowe opaski chorągiewki i banery są nielegalne gdyż zgodnie z przepisami fifa na stadionach istnieje zakaz prezentowania wszelkich poglądów politycznych, religii ideologii haseł, organizacji za wyjątkiem tych mających związek z fifa-eufa praz oficjalnych sponsorów ich i klubów.
Setki klubów i piłkarzy było już karanych za łamanie tych zasad ale dla ideologii lgb... fifa robi wyjątek.
Gdy nasz Manu wygłupił się i grał z tęczowa opaską i było z tego powodu mnóstwo skarg kibiców z całego świata to fifa czy eufa stwierdziła że co prawda nie jest to legalne ale złamał zasady w szczytnym celu i odstąpiła od kary
18.12.2021 23:24
Bayern zawsze wspierał wykluczonych i dyskryminowanych, potępia rasizm czy homofobie. Wystarczy znać historie i filozofię klubu.

Edytowano : 2021-12-18 23:34:16

@ karolina96 słuszna uwaga i właśnie z racji tej sprzeczności z wartościami klubu oraz kibiców jest sprzeciw wobec tej współpracy i umowy
18.12.2021 23:09
@MINGA1
A byłeś kiedyś na jakimś walnym zgromadzeniu? Ja nie. Ale wyobrażam sobie (może błędnie - niech mnie ktoś uświadomi), że na takim spotkaniu, kiedy to nadawany jest kierunek rozwoju spółki/firmy/klubu toczą się bardzo zażarte dyskusje, ścierają różne koncepcje i nieraz dochodzi do różnic poglądów czy wręcz sporów. Sprawa nie jest banalna - wszyscy wiedzą, iż w Katarze łamane są prawa człowieka, a mimo to ktoś podjął decyzję, że dla określonych pieniędzy warto wyeksponować na koszulkach Bayernu logo ichniejszych linii lotniczych. Z całą pewnością mogło to wzbudzić niepokój akcjonariuszy, którzy być może przewidzieli negatywne reakcje kibiców na takowe działanie - jak w Twoim przypadku: "BARDZI mi się nie podoba to logo qatar i puki tam jest nie tknę takiej koszulki". Ja się tym ludziom nie dziwię. Bardziej dziwię się zarządowi.
18.12.2021 22:49
Do nyy32
Jak widzisz jest nas dwóch a jaka dyskusja, a co by było gdyby kilka czy kilkanaście tysięcy członków chciało wyrazić swoje opinie na walnym.
Ma co więcej bić piany i dziękuję za możliwość wymiany poglądów ) i mam nadzieje że korzyścią z całego tego zamieszania z Qatarem będzie to że na przyszłość zarząd FCB będzie bardziej rozważny z dobieraniu sponsorów
18.12.2021 22:45
@tapczan gdyby tak było to nie podpisaliby umowy z firmą z kraju, gdzie homoseksualizm jest karany.
18.12.2021 22:34
Do tapczan
A jakie niby wartości prezentują organizacje lgbtq+++
18.12.2021 22:06
@karolina96 podświetlanie AA na tęczowo to akurat przykład wartości z jakimi klub się zawsze utożsamiał.
18.12.2021 19:50
Słabo wygląda to, że Bayern np. podświetla AA na tęczowo, a jednocześnie bierze kasę od Katarczyków. Coraz mniej wartości jest w sporcie, a coraz więcej pieniędzy
18.12.2021 19:33
Bardzo ciężkie rozmowy przed Kahnem. Naprawdę nie wiem jak Oli ma rozwiązać ten problem.
18.12.2021 16:24
Klub gra na czas bo nie chcą zrywać tylko poczekać do końca kontraktu - przynajmniej mam nadzieje. To byłoby do zaakceptowania myśle również przez kibiców gdyby mieli odwagę powiedzieć o tym głośno, ale może na stole leży jakiś inny dobry kontrakt…

Narazie Kahn nie błyszczy niestety, Hasan robi co chce łącznie z oddaniem prawdopodobnie najlepszego trenera w historii klubu, są problemy z kontraktami, Bayern AHEAD który nigdy nie był odpowiednio wytłumaczony jest w lodowce albo cholera wie, sprawy kataru rozwalone i z unikami zamiast poważnych deklaracji (a przecie sprawa była już poruszana wcześniej na walnym było brzydko bo klub od dawna robi uniki), nowi sponsorzy/renegocjacje które były nieśmiało zapowiadane tez się nie odbyły. Jedyne co Kahn załatwił to prawie pozew od BMW…
18.12.2021 15:57
@MINGA1
Ci "konkretni ludzie" będący na walnym zgromadzeniu mają właśnie prawo skrytykować klub za pewne poczynania i to właśnie uczynili. Oczywiście, że należy dopuścić do głosu mniejszość wyrażającą swoje opinie. Zresztą owa mniejszość reprezentuje między innymi Ciebie i mnie - kibiców, którym umowa z Qatar Airways i ich logo na koszulkach Bayernu się nie podoba. Poruszanie takich kwestii na walnym zgromadzeniu nie jest niczym innym jak tym do czego nawoływałeś w poprzednim komentarzu - załatwianiem spraw wewnątrz klubu. Przecież nie doszło do żadnej rewolucji, zarząd nie został odwołany, sprawozdanie nie zostało odrzucone. Część członków wyraziła jedynie swój sprzeciw wobec konkretnym działaniom, które w ich opinii są dla Bayernu niekorzystne - w tym przypadku bardziej wizerunkowo niż finansowo. Moim zdaniem nie tylko mieli do tego prawo, ale co więcej ich zastrzeżenia były jak najbardziej uzasadnione.
18.12.2021 15:39
do nyy32
Walne zgromadzenie to nie jest jakiś bezosobowy " statek kosmiczny " to są konkretni ludzie z których teoretycznie każdy ma prawo głosu w sprawach klubu.
I co uważasz że 300 tysięcy członków może przyjechać do Munchen i wystąpić na walnym i że każdy z nich może powiedzieć co mu się w klubie nie podoba .
Sprawy wystąpienia na walnym muszą następować zgodnie ze statutem - muszą zostać załatwione odpowiednio wcześniej i muszą się znaleźć w porządku obrad a nie że grupa kilkudziesięciu osób robi zamieszanie i pyskówki na koniec walnego - oni nie są walnym zgromadzeniem i reprezentują tylko siebie a nie 300 tysięcy ludzi - no chyba że mieliby upoważnienie od każdego z członków na ich reprezentowanie.
Poza tym trzeba szanować wszystkich członków i nie można dopuszczać do głosu mniejszości wyrażających tylko swoje opinie - kilka lat temu dopuszczono wioskowego głupka Johanesa Bachmayera który przez kilkanaście minut krytykował klub - jego politykę finansową i transferową i mieszał z błotem ULLIEGO.
BARDZI mi się nie podoba to logo qatar i puki tam jest nie tknę takiej koszulki, ale problem należy rozwiązać ale nie w sposób uderzający w FC BAYERN.
18.12.2021 14:56
@MINGA1
Napisałeś, że Bayern atakuje "tylko banda lewaków z schickerii", podczas gdy sprawa kontraktu z Qatar Airways została poruszona na walnym zgromadzeniu i to właśnie członkowie walnego zgromadzenia krytykowali klub za tę umowę i konflikt z kibicami. Klub nie jest własnością ani Kahna, ani Hoenessa, ani Rummenigge, ani Hainera. To właśnie walne zgromadzenie stanowi najwyższy organ spółki akcyjnej i to ono powołuje radę nadzorczą. Zatem sytuacja, w której ten organ krytykuje zarząd i częściowo nawołuje wręcz do jego ustąpienia jest sytuacją bardzo poważną. Ty z kolei przedstawiłeś to tak, jakby problem z umową z Katarczykami miała jedynie banda boiskowych chuliganów. A ta Twoja wyliczanka to mniej eleganckie powtórzenie tego, co mówił Rummenigge. Niby nasi sponsorzy łamią prawa człowieka, ale przecież inne kluby otrzymują pieniądze od ludzi, którzy łamią je jeszcze bardziej. "Tak, jestem złodziejem, ale są tacy co kradną więcej, zatem w sumie jestem w porządku". Umieszczamy się na skali niemoralności trochę niżej. Koszmarne wytłumaczenie.
18.12.2021 14:32
Ugięcie się i rozwiązanie kontraktu to wyjaśnienie?
18.12.2021 14:25
Do nyy32
BAYERN ma 300 tysięcy członków klubu - mitglieder -najwięcej na świecie - którzy opłacają składki i którzy mają prawo uczestniczyć w corocznym walnym zgromadzeniu.
Do czego zmierzasz swoim złośliwym zapytaniem ?
18.12.2021 13:53
Dziwne że nikt z zewnątrz nie atakuje BAYERNU za kontrakt z qatar tylko banda lewaków z schickerii którzy niby uważają się za największych fanów a teraz w gruncie rzeczy działają na szkodę klubu.
Bayern jest najlepiej zarządzanym i NAJLEPSZYM KLUBEM ŚWIATA i od 20-30 lat wspiera tak zwanych swoich - nasi główni i najważniejsi finansowo sponsorzy to tylko firmy niemieckie: Deutsche Telekom, Adidas, Allianz, Audi no i lokalny Paulaner, a nasi gracze z zgodnie z naszą polityką to głównie reprezentanci Niemiec.
Każdy by wolał żeby na rękawku było inne logo i umowa z qatar jest niefortunna i kłuje w oczy ale 20 mln, euro nie tak łatwo pozyskać i co cwaniaczki powiedzą a takich klubach jak: milan + inter CHIŃSKIE KONSORCJA, siti + peseże PAŃSTWA ARABSKIE, helsi SOWIECKA MAFIA PAŃSTWOWA.
Poza tym takie problemy należy rozwiązywać w zaciszu biur a nie robić aferę na cały świat - co nie jest korzystne dla BAYERNU
18.12.2021 13:04
@MINGA1
Tak się złośliwie zapytam - wiesz co to jest walne zgromadzenie?
18.12.2021 12:10
Każda sprawę można na spokojnie omówić
18.12.2021 11:37
Myślę, że kibice zbyt emocjonalnie do tego tematu podchodzą. Trzeba na spokojnie porozmawiać.
18.12.2021 11:36
Mnie również to wkurza i od kilku lat nie kupuję koszulek z tym logo.
Rozumiem że ci krzykacze którzy występują przeciwko FCB nie kupują niczego co jest made in china - i nie chcą zauważyć że tam przecież większe bezprawie i ludobójstwo.
Dużo z tych krytykantów to hipokryci którzy jednego dnia krytykują FCB za umowę z qatar / a przecież chodzi tylko o kasę / a drugiego dnia drą się że BAYERN to dusigrosze - nie idą zgodnie obecnym trendy i nie robią transferów za 100 mln. jak inni.
I co powiedzą o klubach-państwach jak siti czy peseże za którymi stoją arabskie fundusze państwowe z kapitałami liczącymi miliardy $
18.12.2021 11:20
Cóż, to kontrowersyjna i niełatwa do wyjaśnienia sprawa.
18.12.2021 09:35
No i gdzie to wytłumaczenie ? Chętnie się z nim zapoznam. Jeśli będzie na poziomie KHR to może sobie darować.
18.12.2021 08:47
Ależ wszystko już wytłumaczył Rummenigge. Katar wprawdzie łamie prawa człowieka, ale poczynił pewne kroki ku temu, by łamać je trochę mniej i obecnie nie łamie ich aż tak bardzo jak niektóre inne kraje. A przede wszystkim z Qatar Airways podpisano dobrą umowę i na jej mocy Arabowie dają pieniądze, których przecież klub potrzebuje do funkcjonowanie i odnoszenia sukcesów. Jak powszechnie wiadomo, przyjmowanie od szejków setek milionów euro rocznie (jak robi to City czy PSG) jest moralnie naganne, natomiast otrzymywanie z umów sponsorskich dziesiątek milionów euro na rok (jak robi to Bayern) jest czymś całkowicie normalnym.
18.12.2021 08:06
nie rozumiem co tu tlumaczyc? zwykle granie na czas, hanbiace