DieRoten.pl

Pod koniec zimowego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii postanowił wypożyczyć do końca sezonu młodego i równie utalentowanego Justina Che z FC Dallas.

Warto wspomnieć, że młody Amerykanin, który posiada także niemiecki paszport, przebywał wcześniej w Campusie bawarskiego klubu w ramach kilkutygodniowego obozu treningowego (z racji partnerstwa zawartego z ekipą FC Dallas z Major League Soccer).

Mistrzowie Niemiec postanowili wypożyczyć Justina Che z opcją zachowania wykupu, jako że 17-latek znacząco wyróżniał się na tle swoich kolegów. Niedawno stoper, mogący grać także na prawej obronie, udzielił wywiadu dla oficjalnego portalu „FCB.de”, w którym odniósł się m. in. do swojego debiutu, idoli czy też jak sam to określił „zaszczytu noszenia herbu FCB na piersi”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia młody defensor, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Justin Che na temat: 

…siebie jako piłkarza: 

„...Myślę, że jestem inteligentnym i atletycznym zawodnikiem. Staram się działać z głową. Jestem szybki i mam dobrą technikę. Przechodzę przez pewną grę podaniami, ale kiedy wymaga tego sytuacją, potrafię korzystać z mojego sprintu.” 

…Chrisa Richardsa: 

„...Chris jest dla mnie jak starszy brat. On również pochodzi z FC Dallas, był w Bayernie, a teraz gra w Bundeslidze. Każdy młody zawodnik z tego regionu stara się iść tą samą drogą co on. Jego rozwój daje mi wielką nadzieję i motywację. Może uda mi się przedrzeć do Bundesligi, jeśli będę bardzo ciężko pracował nad sobą.” 

…osób, które są dla niego motywacją: 

„...Zdecydowanie mój ojciec. Zawsze dużo pracował i zawsze był przy nas. W Bayernie na pewno to także Jerome Boateng i Alphonso Davies.” 

…Alphonso Daviesa: 

„...Alphonso pochodzi z Kanady, grał również w MLS i obecnie jest jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie. W Ameryce wszyscy patrzą na niego z podziwem.” 

…debiucie w Bayernie II” 

„...Podczas rozgrzewki przed moim debiutem w drugiej drużynie, kiedy trener powiedział mi, że wejdę z ławki, moje serce biło jak szalone. Ciężka praca się opłaciła. To było coś wspaniałego.” 

…emocji, kiedy zakłada koszulkę Bayernu: 

„...To niesamowite uczucie nosić ten herb na piersi. Klub wygrał Ligę Mistrzów w zeszłym roku, więc jest obecnie najlepszy na świecie. To zaszczyt grać tutaj i nosić ten herb na piersi.”

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama06.05.2021 13:14
05.05.2021 20:35
Jeśli się o nim pisze to talent musi mieć.
05.05.2021 10:35
Zobaczymy co z Niego będzie, ale oby poszedł drogą Daviesa i Richardsa.
05.05.2021 10:34
Może coś z niego będzie :)