Juniorzy Bayernu z kolejnym zwycięstwem

Powody do świętownia mają również młodzi piłkarze Bayernu Monachium U19. Wczorajszego dnia podopieczni Holgera Seitza pokonali 2-0 na obcym terenie Stuttgarter Kickers U19.

Zwycięstwo w 15. kolejce sprawia, że młodzi "Bawarczycy" utrzymali się na trzeciej lokacie i tracą do liderów z Augsburga zaledwie jeden punkt. Był to ponadto ostatni mecz przed przerwą zimową w młodzieżowej Bundeslidze.

Pierwszą bramkę we wczorajszym starciu na BZA Waldau w Stuttgarcie zdobył niezastąpiony Mario Crnicki. Drugą bramkę na osiemnaście minut przed końcem spotkania zdobył ponownie urodzony w Monachium 18-letni Mario, dla którego było to już 8 trafienie w sezonie ligowym.

Bayern U19: Hoffmann, Goetze, Fein (81' Franzke), Tillmann, Tarnat, Emghames (76' Shabani), Crnicki (86' Hadzic), Friedl, Stingl, Meier, Wintzheimer (88' Tuerkkalesi)

Do akcji FCB U19 wraca dopiero 5 lutego, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć w derbowym starciu z TSV 1860 Monachium. Równolegle w czasie trwania rozgrywek Ligi Mistrzów odbywała się również Młodzieżowa LM, w której niestety młodzi piłkarze Bayernu zakończyli zmagania grupowe na trzecim miejscu.