James i Davies z asystami

Druga przerwa reprezentacyjna w końcu dobiegła końca. Dziś w nocy mogliśmy oglądać w akcji ostatniego z piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec − Jamesa Rodrigueza.

W nocy czasu europejskiego (dokładnie o 2:00) w meczu towarzyskim mierzyli się Kolumbijczycy z Kostaryką. Jedyny reprezentant Bayernu – James Rodriguez – po raz kolejny otrzymał szansę gry od samego początku.

Ostatecznie podopieczni Arturo Reyesa ograli swoich rywali 3:1, zaś bramki dla Kolumbii zdobywali kolejno Carlos Bacca oraz Juan Hernandez (dwukrotnie). Warto zanotować, że przy pierwszej bramce dla swojego kraju asystę zaliczył 27-letni pomocnik „Gwiazdy Południa”.

James grał do 88. minuty, po czym został zdjęty z boiska. Ogółem jeśli podsumujemy występy piłkarza Bayernu w pojedynkach w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej, to Rodriguez spędził na boiskach dokładnie 169 minut, zaś jego dorobek w tym okresie to bramka oraz dwie asysty.

Davies asystuje

Nie tylko Kolumbijczycy rozgrywali swój mecz dzisiejszej nocy – w kwalifikacjach do Ligi Narodów CONCACAF walczyła także Kanada, dla której gra przecież przyszły skrzydłowy gigantów z Monachium, czyli Alphonso Davies.

Kanadyjczycy bardzo pewnie rozprawili się z Dominiką i rozbili ich aż 5:0. 17-letni Davies grał od samego początku i miał spory udział przy pierwszej bramce (najszybszy gol zdobyty w historii kanadyjskiej piłki) Jonathana Davida, notując asystę. Pomocnik dołożył także asystę przy trafieniu Cyle'a Larina.

Mimo swojego młodego wieku Alphonso ma już na swoim koncie osiem występów w dorosłej kadrze narodowej Kanady. Statystyki mogą robić spore wrażenie, albowiem mówimy dokładnie o 3 bramkach oraz 4 asystach (przyszły zawodnik FCB ma udział średnio przy bramce co 68 minut.