DieRoten.pl
Reklama

Irankunda trafi do Bayernu w 2024 roku?

fot. Fotolia
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że Bayern Monachium stara się ściągać do swoich zespołów najbardziej utalentowanych piłkarzy z całego świata.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat do klubu ze stolicy Bawarii trafili między innymi Jamal Musiala oraz Alphonso Davies, którzy dziś są regularnymi piłkarzami wyjściowej XI Bayernu Monachium.

Jak z kolei informuje dziennikarz Kerry Hau w swoim podcaście „Die Bayern-Woche”, monachijczycy prowadzą dobre rozmowy w sprawie pozyskania 17-letniego Nestory’ego Irankundy – utalentowany skrzydłowy miałby trafić na Allianz Arenę w 2024 roku.

Wciąż trwają dobre rozmowy, a Bayern jest bardzo zainteresowany zawodnikiem (...). Ma 17 lat i nie jest łatwo przenieść się z innego kontynentu do Europy jako zawodnik, który nie jest pełnoletni. Wciąż się o tym mówi – powiedział Hau.

Życzeniem jest, aby zawodnik przybył do Monachium w 2024 roku, kiedy będzie pełnoletni. Irankunda ma bardzo interesujący profil dla Bayernu. Bayern ma nadzieję na podobny scenariusz, jak w przypadku Alphonso Daviesa – podsumował Kerry Hau.

17-latek od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole Adelaide United, miał okazję rozegrać łącznie 36 spotkań, w których to strzelił 8 bramek oraz zanotował 2 asysty (spędził na boiskach łącznie 806 minut).

Źródło: Sport1 / Die Bayern-Woche
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...