Imponujący występ Tela w kadrze narodowej

Podczas gdy spora grupa zawodników Bayernu przygotowuje się do nadchodzącego wielkimi krokami mundialu, to kilku monachijczyków wystąpi w najbliższym czasie w kilku sparingów.

Dla przykładu wczorajszego późnego popołudnia w akcji mogliśmy oglądać utalentowanego Mathysa Tela, który na Allianz Arenę trafił latem 2022 roku z ekipy Stade Rennes.

Młody napastnik Bayernu Monachium otrzymał szansę gry od samego początku w debiutanckim występie dla kadry narodowej Francji do lat dziewiętnastu. Rywalem zespołu prowadzonego przez Lionela Rouxela był z kolei Kazachstan U-19.

Francuzi pokazali się z bardzo dobrej strony, zaś genialny wręcz występ zaliczył wspomniany wyżej piłkarz „Gwiazdy Południa”. Koniec końców starcie w Greenock, niedaleko Glasgow w Szkocji, zakończyło się pogromem 7:0 i pewnym zwycięstwem Francuzów.

Wracając do Mathysa – 17-latek spędził na boisku pełne 90 minut i miał w sumie udział przy 5 bramkach. Mowa o hat-tricku oraz dwóch asystach. Swoje umiejętności oraz jakość Tel będzie mógł potwierdzić ponownie w najbliższą sobotę, kiedy to Francja U-19 zmierzy się z Islandią U-19.

Mathys Tel

Od momentu swojego transferu do Bayernu (20 mln euro stałej opłaty plus 8,5 mln euro w bonusach), Mathys miał okazję wystąpić w 12 oficjalnych meczach o stawkę. Tel spędził na boiskach (licząc wszystkie rozgrywki) 347 minut i zdobył 2 bramki.