DieRoten.pl
Reklama

Ile Bayern wydał w sezonie 2016/17 na pensje zawodników?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że największe koszta na utrzymanie zawodników spotyka się w angielskiej Premier League , gdzie piłkarze mogą pochwalić się bardzo wysokimi zarobkami.

Z najnowszego raportu płac za sezon 2016/17 możemy dowiedzieć się, że najwięcej pieniędzy na wynagrodzenia dla swoich zawodników wypłaca grająca na co dzień w hiszpańskiej La Liga FC Barcelona, której wydatki na płace piłkarzy wynoszą łącznie 279 milionów funtów, czyli w przeliczeniu około 320 milionów euro.

Zaraz za "Katalończykami" znajduje się Manchester United (265 mln funtów), Chelsea Londyn (256 mln funtów), Real Madryt (250 mln funtów) czy Manchester City Pepa Guardioli płacący swoim piłkarzom łącznie 248 milionów funtów.

Dla porównania Bayern Monachium wypada w tym zestawieniu dopiero na ósmym miejscu, zaś klub na wynagrodzenia dla swoich piłkarzy w skali całego roku wydaje łącznie 225 milionów funtów. Warto mieć na uwadze, że w klubie najlepiej opłacani są między innymi Robert Lewandowski, Manuel Neuer czy Thomas Mueller.

Poniżej znajdziecie pełną listę, która została całkowicie zdominowana przez kluby grające w angielskiej Premier League − dla porównania najwięksi rywale Bayernu w Bundeslidze, czyli Borussia Dortmund wydaje rocznie 113 milionów funtów na utrzymanie swoich zawodników.

Źródło: Twitter
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...