ICC: Leicester ogrywa Celtic

Wczorajszego dnia miał miejsce kolejny mecz rozgrywany w ramach International Champions Cup. Mistrzowie Anglii – Leicester City – pokonali po rzutach karnych Celtic Glasgow.

Areną wczorajszego starcia obu zespołów z Wysp był Celtic Park, który jest w stanie pomieścić 60,355 widzów.

Przypominamy, że turniej International Champions Cup odbywa się w dniach 22.07 – 13.08 i każde spotkanie możecie zobaczyć na żywo na kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.

Warto przypomnieć, że w drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się były reprezentant polskiej reprezentacji, który dla swojego kraju rozegrał łącznie 60 spotkań.

Wyrównane spotkanie

O wczorajszym spotkaniu nie można raczej powiedzieć zbyt wiele dobrego. Co więcej w pierwszej części meczu Celticu z Leicester kibice nie zobaczyli nawet żadnej bramki.

Reprezentant Algierii, łączony z transferem do Arsenalu Londyn – Riyad Mahrez – zdobył bramkę na 1-0 po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia drugiej odsłony tego starcia.

Pod uwagę trzeba jednak wziąć fakt, że snajper mistrzów Anglii popisał się fenomenalnym uderzeniem i nie dał golkiperowi gospodarzy żadnych szans na obronę.

Wasilewski melduje się na boisku

Piłkarze Celticu Glasgow nie pozostali obojętnie I w 59' minucie za sprawą uderzenia Eoghana O'Connella wyrównali na 1-1.

20-letni Irlandczyk również popisał się przedniej urody bramką. Kolejne minuty nie przyniosły już bramek. Mieliśmy za to mnóstwo zmian.

W 62' minucie zameldował się Marcin Wasilewski. Jako że regulaminowe 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia sędzia John Beaton zarządził rzuty karne.

5:6 - Daniel Amartey

Celtic: Craig Gordon (61' Fasan), Saidy Janko, Mikael Lustig (46' Ambrose), Eoghan O'Connell, Patrick Roberts (67' Forrest), Callum McGregor (61' Forrest), Scott Brown (71' Rogic), Stuart Armstrong (75' Christie), Emilio Izaguirre, Leigh Griffiths (75' Allan), Moussa Dembele (66' Ciftci).

Leicester: Ron-Robert Zieler (46' Schmeichel), Daniel Amartey, Luis Hernandez (62' Wasilewski), Wes Morgan (62' Huth), Ben Chilwell, Riyad Mahrez (71' Fuchs), Nampalys Mendy (46' Simpson), Danny Drinkwater, Demarai Gray (46' Musa), Marc Albrighton, Leonardo Ulloa (62' Okazaki).

Już dziś w ramach International Champions Cup odbędzie się pojedynek Interu Mediolan z Paris Saint-Germain, gdzie występuje jeden z najważniejszych zawodników polskiej reprezentacji – Grzegorz Krychowiak.

Przed nami jeszcze wiele spotkań tego towarzyskiego turnieju, w którym możemy oglądać wiele świetnych drużyn takich jak np. Bayen Monachium, Real Madryt, Manchester City, Borussia Dortmund, Manchester United, Juventus czy Chelsea.

Każde spotkanie International Champions Cup możecie zobaczyć na żywo na kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.