DieRoten.pl
Reklama

Ibrahimovic planowany w pierwszym zespole na nowy sezon

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Jak już nieraz informowaliśmy, z dniem 1 lipca do klubu ze stolicy Bawarii powróci wielu zawodników, którzy spędzili ostatnie miesiące na wypożyczeniu.

Dotyczy to nie tylko graczy z Campusu bawarskiego klubu, ale i również pierwszej drużyny – mowa chociażby o utalentowanym Arijonie Ibrahimovicu.

Przypominamy, że 18-latek miniony sezon 2023/24 spędził we włoskiej ekipie Frosinone Calcio (Serie A), gdzie co prawda pełnił zwykle rolę rezerwowego, ale mimo wszystko rozegrał 20 spotkań, strzelając 3 bramki i notując 2 asysty.

Wielu kibiców zastanawiało się, jaka przyszłość czeka zawodnika po powrocie do Monachium – z informacji niemieckiego magazynu „Kicker” możemy dowiedzieć się, że wychowanek FCB jest planowany jako integralna część pierwszego zespołu w nadchodzącej kampanii.

Wewnątrz Bayernu mówi się, że dzięki rocznemu wypożyczeniu, stał się on mężczyzna i przestał być „chłopcem” na boisku. Klub nie planuje kolejnej pożyczki, albowiem Arijon Ibrahimovic ma być uzupełnieniem kadry Vincenta Kompany’ego.

Plan Maxa Eberla i spółki zakłada, że 18-letni pomocnik będzie stopniowo nabierał doświadczenia i praktyki meczowej w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Po roku spędzonym we Włoszech, Niemiec przekonał do siebie szefów FCB, którzy wysoko go cenią i mają dobre zdanie.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...