DieRoten.pl
Reklama

Hummels: Oceniam swój pobyt w Monachium na 5-

fot.
Reklama

Latem 2019 roku klub ze stolicy Bawarii opuściło dokładnie sześciu piłkarzy. Wśród nich znalazł się między innymi grający na środku obrony − Mats Hummels.

Przypomnijmy raz jeszcze – Mats Hummels został sprzedany do Borussii Dortmund w letnim okienku transferowym. Doświadczony stoper podpisał z BVB 3-letnią umowę. Nieoficjalnie mówi się, że mistrzowie Niemiec zarobią na tej transakcji nieco ponad 38 milionów euro (wliczając już w to wszystkie ustalone przez oba kluby bonusy). 

Ostatnio nowy nabytek klubu z Zagłębia Ruhry wypowiedział się na kilka tematów związanych z ekipą „Gwiazdy Południa”. W rozmowie z dziennikarzem „Sport Bilda” Niemiec między innymi ocenił swój pobyt w Monachium oraz odniósł się do swoich stosunków z Niklasem Suele.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to fragmenty jego wypowiedzi znajdziecie poniżej. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Mats Hummels na temat:

…swojego pobytu w Monachium:

„…Oceniłbym ten pobyt na piątkę z minusem. Wygraliśmy ligę trzykrotnie i odpadaliśmy w Lidze Mistrzów z przyszłymi zwycięzcami. Z wyjątkiem dwumeczu z Liverpoolem, decydowały tylko małe detale. Spoglądam na swój pobyt w Bayernie bez negatywnych wspomnień.”

…słów Rummenigge i odejścia z powodu rzekomego braku gwarancji gry:

„…Te słowa nie są prawdziwe. Nie powiem już nic więcej na ten temat.”

…Sancho i możliwego wzmocnienia Bayernu:

„…To kwestia gustu. Jeśli spytałoby się 10 różnych ludzi, to mielibyśmy pewnie 10 różnych odpowiedzi. W przypadku Jadona widzę go w prawie każdym zespole na świecie.”

…Niklasa Suele:

„…Razem z Nikim bardzo się lubimy. To, którego z nas uważa się za lepszego stopera, prawdopodobnie jest kwestią gustu.”

...powrotu do kadry narodowej:

„…Nie myślę o tym. Jeśli dostanę powołanie, to dostanę. Zawsze byłem dumny mogąc reprezentować swój kraj i nie uległo to zmianie. Zawsze odbierałem telefon, kiedy dzwonił Jogi Loew. Gdyby ponownie zadzwonił, to nie odrzuciłbym go.”

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...