DieRoten.pl

Hoeness o koronawirusie, Flicku i solidarności

15.03.2020, 18:07:31
FotoOlimpik

Dokładnie dziś miał miejsce 1000. odcinek popularnego w całych Niemczech programu piłkarskiego „Doppelpass”, który jest transmitowany w niemieckiej telewizji „Sport1”.

Warto na samym początku podkreślić, że program odbył się bez udziału publiczności. Jednym z gości, do którego zatelefonowano podczas wizji był honorowy prezydent Bayernu Monachium, czyli Uli Hoeness.

68-letni Niemiec odniósł się przede wszystkim do obecnej sytuacji w Niemczech i nie tylko. Hoenessa poproszono między innymi o kilka słów na temat pandemii koronawirusa. Ponadto Uli pochwalił pracę Flicka i wskazał, że w najbliższym czasie powinno dojść do rozmów w sprawie przyszłości 55-latka.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia honorowy prezydent bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wywiadu. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Uli Hoeness na temat:

...Euro:

„...W czerwcu nie ma sensu rozgrywać Euro w 12 miastach Europy. Musimy zmierzyć się z rzeczywistością. Należy poczekać 4 tygodnie i zobaczyć jak się to dalej potoczy. Być może będziemy musieli poczekać do października, nikt nie wie. Bundesliga ma priorytet. Naukowcy potrzebują czasu, aby znaleźć lekarstwo. ”

...koronawirusa:

„...Moim zdaniem to właściwe zaprzestać teraz rozgrywek. Wirus atakuje każdego. Piłka nie powinna być teraz traktowana zbyt poważnie. Musimy mieć cierpliwość. Politycy wykonują świetną pracę. Musimy spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, liczby muszą spaść. Każdy obywatel musi pracować na to swoją dyscypliną.”

...pomocy mniejszym:

„...Jestem za solidarnością. Więksi muszą pomagać mniejszym, Niemcy muszą pomóc Włochom. To wielka okazja dla Europy, aby okazać solidarność nie tylko w sporcie, ale i w codziennym życiu. Nie mogę mówić w imieniu FCB, ale gdyby mnie ktoś spytał, to również jestem za pomocą.”

...Hansiego Flicka:

„...Do tej pory Hansi Flick wykonuje świetną pracę jako trener Bayernu. W odpowiednim czasie zarząd zwróci się z tym tematem do Rady Nadzorczej. Powinno dojść do tego niebawem.”

źródło: Sport1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama19.03.2020 22:37
@vaterland chyba się nie rozumiemy, przynajmniej jeśli chodzi o pojęcia i wartości podstawowe. Nie, nie każdy przedsiębiorca kombinuje, i nie każdy musi - zwłaszcza ten, który na co dzień obraca milionami euro. I nie, "wyzysk" fiskalny, jak raczysz nazywać elementarny solidaryzm społeczny, nie jest bynajmniej aż tak wysoki w Niemczech; i nie, to nie są Hoeneßa "ciężko zarobione" pieniądze. Dopuszczając się oszustw podatkowych, Hoeneß bezprawnie postawił się ponad niemieckim społeczeństwem; de facto, ukrywając i transferując faktyczne dochody, okradał swoich rodaków. Doceniam, że w tej chwili staje na wysokości zadania, ale nie interesuje mnie świat, w którym elementarna sprawiedliwość zależy od czyjegoś widzimisię. Tak, w ciągu ostatniej dekady Hoeneß dopuścił się działań, których nie wolno nam umniejszać, ani tym bardziej zapomnieć. A że po drodze budował wielkość Bayernu? Fajnie, należą mu się za to słowa wdzięczności. Tylko czy to jest, Twoim zdaniem, argument naprawdę godny uwagi w naszej obecnej sytuacji?
17.03.2020 07:23
16.03.2020 12:06
16.03.2020 00:10
@predator nieudane ostatnie 10 lat w jego wykonaniu? Stworzył jedna z najlepszych drużyn w świecie piłki, skompletował skład w którym znajdowali się najlepsi skrzydłowi i bramkarz na świecie, doprowadził do historycznego trypletu i zdominowania Bundesligi na ponad pół dekady. To są małe dokonania? Co do niemieckiego fiskusa to każdy przedsiębiorca radzi sobie jak może. Przy tak dużym wyzysku fiskalnym bronił swoich ciężko zarobionych pieniędzy i nie oceniam go źle. Okradł złodzieja który jest znacznie gorszy. Solidarność tak ale dobrowolna, Bayern jako wielkie przedsiębiorstwo jest w niej pionierem i pokazuje jak wyglada dobre oblicze kapitalizmu
15.03.2020 21:07
Hoeneß uczynił wiele dla Bayernu, bardzo, bardzo wiele; jednocześnie w ostatniej dekadzie jego postawa była przeważnie godna pożałowania i zapomnienia. Tymi wypowiedziami wraca tam, gdzie czuje się najlepiej: jest sytuacja nadzwyczajna, trzeba interweniować, trzeba działać, okazać solidarność. Szkoda tej krwi, którą zdążył napsuć, odkąd zaczął uprawiać oszustwa podatkowe. Ma jednak szansę naprawić ten błąd i fajnie, że stara się ją wykorzystać.
15.03.2020 18:14

reklama