DieRoten.pl

Hitzfeld: Schweini może zostać wielkim trenerem

17.10.2019, 10:20:13
FotoOlimpik

Kilka dni temu legendarny pomocnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec − Bastian Schweinsteiger − oficjalnie poinformował, że po zakończeniu sezonu przechodzi na piłkarską emeryturę.

Niemiecki pomocnik swoją jakże bogatą karierę zakończy jako zawodnik Chicago Fire (MLS). Mimo wszystko nie jest żadną tajemnicą, że najważniejsze miejsce w jego sercu zajmuje rzecz jasna Bayern, do którego trafił w 1998 roku i grał tam aż do 2015 roku, zdobywając w sumie 22 tytuły.

Ostatnio podczas wywiadu dla dziennika „Sport Bild” na temat Bastiana Schweinsteigera wypowiedziała się inna legenda, a mianowicie Ottmar Hitzfeld. Były szkoleniowiec jest przekonany, że Basti w przyszłości może zostać wielkim trenerem piłkarskim.

Moim zdaniem Basti może zostać bardzo dobrym trenerem i nauczycielem. Rozwinął się, jest odporny na presję i jest dobry w przekazywaniu wszelkich wiadomości. Jako zawodnik prezentował klasę światową – powiedział Hitzfeld.

− Bastian zawsze doskonale rozumiał taktykę i zawsze był skłonny do rozmów. Moim zdaniem byłoby bardzo dobrze, gdyby ponownie związał się z Bayernem – mówił dalej.

Bez względu na wszystko legendarny trener żałuje, że Schweinsteiger kończy już swoją karierę zawodową. Hitzfeld nie ukrywa, że posiada w głowie wiele miłych wspomnień z udziałem niemieckiego pomocnika.

Ciężko będzie wyobrazić sobie piłkę bez Bastiana Schweinsteigera. Był instytucją Bayernu i kadry narodowej. Posiadam same wspaniałe wspomnienia z mojego czasu spędzonego razem z Bastianem w Bayernie – podsumował Hitzfeld.

źródło: Goal.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama17.10.2019 19:20
Prędzej czy później do nas trafi, jestem tego pewny!!
17.10.2019 18:04
Jedno jest pewne, jego miejsce jest w Bayernie.
17.10.2019 11:20
Nie wydaje mi się żeby poszedł w trenerkę.
17.10.2019 10:32
Ciekawe czy pójdzie w trenerkę. Jakiś młodzików mógłby dostać, a później kto wie.

reklama