Heynckes: Jestem dumny z chłopców!

Bayern Monachium wczorajszego późnego wieczoru pokonał na własnym podwórku Borussię Dortmund 2:1 w meczu trzeciej rundy Pucharu Niemiec i awansował tym samym do 1/4 finału rozgrywek.

Zaraz po meczu do studia pomeczowego w niemieckiej telewizji "ARD" został zaproszony trener Bayernu Monachium, czyli Jupp Heynckes, który wypowiedział się między innymi na temat Francka Ribery'ego czy nadchodzącej przerwy świątecznej.

Moim zdaniem zasłużyliśmy na zwycięstwo mając na uwadze pełne 90 minut, a zwłaszcza pierwszą połowę, w której zmarnowaliśmy wiele sytuacji bramkowych −  powiedział 72-letni trener FCB.

Pracowaliśmy bardzo ciężko od momentu mojego powrotu na ławkę trenerską. Jestem dumny z moich wszystkich chłopców i moim zdaniem zasłużyli na przerwę − kontynuował Jupp Heynckes.

− Franck Ribery pracował tak ciężko nad swoim powrotem, ale nie jest jeszcze gotowy na 100%. Dlatego też został zmieniony w drugiej połowie − mówił dalej.

Obecny w studio pomeczowym był także Michael Ballack, który zapytał obecnego trenera Bayernu Monachium o kondycję zawodników, kiedy trenerem zespołu był jeszcze Carlo Ancelotti. 72-latek oznajmił otwarcie, że każdy trener ma swoje metody treningowe.

Nie mogę powiedzieć, że pod wodzą Carlo Ancelottiego zawodnicy nie mieli kondycji. Każdy trener ma swoje metody treningowe. My po prostu zwiększyliśmy intensywność treningów − zakończył Jupp Heynckes.