DieRoten.pl
Reklama

Herold: Mój debiut był nieopisanym uczuciem

fot.
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że biorąc pod uwagę wszystkie zespoły Bayernu Monachium, możemy wyróżnić w nich wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Nie tak dawno temu Julian Nagelsmann zdecydował się nagrodzić kilku z nich i zabrał ich na letnie tournée po USA z pierwszym zespołem – wśród tych talentów znalazł się przede wszystkim lewy obrońca David Herold.

19-latek nie tylko miał okazję trenować z pierwszą drużyną, ale i również zadebiutował w meczu testowym z D.C. United, który przypomnijmy monachijczycy wygrali 6:2. Nie tak dawno temu wychowanek bawarskiego klubu udzielił wywiadu dla „FCB.de”, w którym opowiedział o swoich doświadczeniach.

− Nadal zmagam się trochę z jet lagiem. Z czasem powrócę do normalności, ale poza tym jestem sprawny i czekam na kolejne zadania. Kiedy się dowiedziałem o powołaniu na tournée? W drodze powrotnej do Monachium po pierwszym meczu FCB II, moi trenerzy po raz pierwszy powiedzieli mi, że mogę przygotowywać się przez tydzień w USA. Potem dostałem ostateczne potwierdzenie na dzień przed wyjazdem – powiedział Herold.

− Tego dnia spędziłem czas z moją rodziną i wszyscy byli bardzo szczęśliwi z powodu tej wiadomości - szczególnie mój ojciec. Moja mama na początku trochę obawiała się wyjazdu, jak to często bywa w rodzinach. Ale była też bardzo szczęśliwa, że dostałam tę szansę – dodał.

− To była moja pierwsza podróż poza Europę. Duże wrażenie zrobiły na mnie budynki, stadiony i wielkość miast, choć Waszyngton nie należy nawet do najludniejszych miast. No i oczywiście muszę podkreślić wizytę w Białym Domu. To było coś wyjątkowego. Nie każdy może powiedzieć, że spędził tam wcześniej kilka godzin – kontynuował.

Mój debiut, to wszystko działo się tak szybko! Po tym, jak Matthijs de Ligt musiał zostać zastąpiony, trenerzy kazali mi się przygotować. Przebrałem się bezpośrednio z ławki i wszedłem na boisko. Nie było czasu na zastanawianie się nad tym. To było po prostu nieopisane uczucie być na boisku z taką drużyną i świetnymi zawodnikami na takim stadionie – podsumował David Herold.

David Herold jest planowany głównie do drugiej drużyny Bayernu w sezonie 2022/23, choć nie można wykluczyć, że młody Niemiec otrzyma także swoje szanse w pierwszym zespole, zwłaszcza po odejściu Omara Richardsa do Nottingham Forest w letnim okienku transferowym.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...