DieRoten.pl

Heidel: To zrozumiałe, że Bayern pozyskał Goretzkę

08.02.2018, 10:13:48
FotoOlimpik

Choć do letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, to Bayern Monachium zapewnił już sobie usługi jednego z czołowych zawodników niemieckiej Bundesligi.

Jak dobrze wiemy pomocnik Schalke 04 Gelsenkrichen miał wiele ofert gry dla klubów z całej Europy, ale koniec końców 23-latek wybrał ostatecznie grę dla Bayernu Monachium.

Na temat decyzji Goretzki zdołało się już wypowiedzieć wiele osób zarówno ze środowiska Bayernu Monachium jak i Schalke 04. Tym razem po raz kolejny swoje zdanie ponownie wyraził dyrektor sportowy klubu z Zagłębia Ruhry, czyli Christian Heidel.

Zdaniem Niemca pozyskanie Leona Goretzki przez Bayern Monachium jest absolutnie zrozumiałym krokiem, jednakże Heidel w rozmowie dla "Sport Bilda" oznajmił, że oświadczenie "Bawarczyków" jakoby udało im się zatrzymać zawodnika w Bundeslidze jest nieco przesadzone.

− Jestem w stanie zrozumieć, że Bayern Monachium pozyskał takiego zawodnika jak Leon Goretzka. Coś podobnego zapewne będzie miało miejsce w przyszłości znacznie częściej, jeśli dobrzy zawodnicy będą chcieli zostać w Niemczech i nadal rozwijać się. Do jakiego innego klubu maja się udać jak nie Bayernu? powiedział dyrektor sportowy S04.

− Moim zdaniem oświadczenie Bayernu, że udało im się zatrzymać zawodnika w Bundeslidze jest nieco przesadzone. Bayern pozyskał Leona, ponieważ zdaje sobie sprawę, że Leon jest w stanie im pomóc, koniec kropka. To absolutnie zrozumiałe podsumował Christian Heidel.

Przypomnijmy raz jeszcze − Leon Goretzka trafi do Bayernu latem 2018 roku, zaś klub ze stolicy Bawarii nie zapłaci za jego transfer żadnych pieniędzy, gdyż odbędzie się to na zasadzie wolnego transferu (umowa Niemca wygasa wraz z końcem tego sezonu).

źródło: SportBild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama08.02.2018 19:54
Normalna kolej rzeczy i tyle.
08.02.2018 13:13
Mark Uth od pierwszego lipca na zasadzie wolnego transferu zostanie piłkarzem Schalke 04 Gelsenkirchen.

niech nie płacze bo tak samo robią.pozbawiają wieśniaków najlepszego grajka
08.02.2018 13:00
Wypowiedź z klasą, jak na to, że go stracili. Mógłby być zły że Leon odszedł za darmo, ale potrafi trzymać fason.

reklama