Hartmann: To był występ z naszej strony

Wczorajszego popołudnia swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrali zawodnicy młodzieżowej drużyny Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu.

Tym razem młodzi monachijczycy mierzyli się na własnym podwórku w pojedynku ligowym ze swoimi rówieśnikami z 1. FC Kaiserslautern. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć do 63. minuty FCB U-19 prowadziło 2:0.

Jeśli mowa o bramkach dla Bayernu U-19, to na listę strzelców wpisali się kolejno Javier Fernandez oraz Robert Ramsak, który może pochwalić się już 5 bramkami i 2 asystami w bieżącym sezonie. Co do przebiegu meczu, na łamach klubowych mediów swoje zdanie wyraził trener Michael Hartmann.

− Zasadniczo trzeba powiedzieć, że ten występ był zbyt słaby jak na nasze standardy, a także na standardy, które niektórzy chłopcy mają wobec siebie – powiedział Hartmann.

− Niemniej jednak prowadziliśmy na półmetku. Ale w drugiej połowie po prostu czegoś zabrakło, nie wyszliśmy jako drużyna, która walczyła. Dlatego jesteśmy daleko od naszych celów. Nie możemy być zadowoleni z naszego stylu gry – podsumował Michael Hartmann.

Po rozegraniu 9 dotychczasowych kolejek ligowych, zespół Bayernu U-19 zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów i stratą 6 oczek do liderów z TSG Hoffenheim U-19. Bilans młodych monachijczyków to obecnie 4 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki oraz bramki 22:18.