Hartmann: To był solidny test

Jeśli mowa o młodzieżowym zespole Bayernu do lat 19, młodzi monachijczycy mają już za sobą kilka intensywnych tygodni przygotowań.

Po serii intensywnych jednostek treningowych, tym razem młodzi piłkarze Bayernu do lat dziewiętnastu zadośćuczynili za ostatnią porażkę z FC Bayern World Squad i pokonali mistrzów Słowenii – NK Domzale U-19.

Podopieczni Michaela Hartmanna nie zaczęli spotkania zbyt dobrze, albowiem już w ósmej minucie stracili bramkę na 0:1, jednakże Robert Ramsak i spółka nie dali się wybić z rytmu i koniec końców odnieśli w pełnie zasłużone zwycięstwo, pokonując rywala aż 4:1.

Warto podkreślić, że wynik mógł być nawet o wiele wyższy, gdyby „Bawarczycy” lepiej wykorzystywali swoje okazje bramkowe w drugiej połowie. Po ostatnim gwizdku dla klubowych mediów na temat wygranej i gry swojej drużyny wypowiedział się trener Hartmann.

− Dobrze wchodziliśmy w pole karne i stworzyliśmy sobie kilka okazji bramkowych. Ogólnie było przyzwoicie, jeśli chodzi o grę do przodu – powiedział Hartmann.

− W przypadku gry w defensywie, nie rzucono nam tym razem większego wyzwania. Niemniej jednak był to solidny test na naszym obecnym poziomie przygotowań – podsumował Michael Hartmann.