Hartmann: Punkt dla Eintrachtu nie jest niezasłużony

Sezon 2023/2024 w przypadku młodzieżowej drużyny Bayernu do lat dziewiętnastu rozkręcił się na dobre – FCB U-19 ma już za sobą łącznie 18 spotkań o stawkę.

FC Bayern U-19 2:2 (2:0) Eintracht Frankfurt U-19

W ubiegły weekend swoje ostatnie spotkanie w młodzieżowych rozgrywkach ligowych U-19 rozegrali piłkarze Bayernu. Rywalem młodych monachijczyków była ekipa Eintrachtu Frankfurt do lat dziewiętnastu.

Koniec końców starcie na stadionie Campusu FCB zakończyło się wynikiem 2:2 i podziałem punktów… Jeśli mowa o bramkach dla bawarskiego klubu, to na listę strzelców wpisali się tacy zawodnicy jak Javier Fernandez oraz Emirhan Demircan, dla którego było to 5. trafienie w sezonie 2023/24.

− Zagraliśmy przyzwoitą pierwszą połowę z wieloma dobrymi momentami. Zaczęliśmy dobrze w drugiej połowie, ale potem podbudowaliśmy naszych przeciwników wieloma niedokładnościami – powiedział trener Hartmann.

− Po czerwonej kartce nie udało nam się lepiej rozegrać sytuacji, dlatego punkt dla Frankfurtu z pewnością nie jest niezasłużony – podsumował Michael Hartmann.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to młodzi monachijczycy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 21 punktów – na wynik ten przełożyło się 6 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki oraz bilans bramkowy 29:22.

FC Bayern U-19:

Pavlesic - Manuba (83’ Schuhbauer), Wimmer, Puljic, Aznou (62’ Richter) - Fernandez, Mergner, Asp-Jensen (62’ Becker)  - Licina, Demircan (87’ Gonzalez), Scott.

Bramki:

1:0 Fernandez (1’), 2:0 Demircan (21’), 2:1 Wuensch (54’), 2:2 Mladenovic (85’).

Młodzi monachijczycy do akcji wracają już jutro, kiedy to rozegrają ostatnie spotkanie w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów – jutro o 15:00 zespół Michaela Hartmanna zagra na wyjeździe z Manchesterem United U-19. Stawką tego starcia będzie oczywiście awans do fazy pucharowej UEFA Youth League.