DieRoten.pl
Reklama

Hartmann: Chcę rozwijać każdego zawodnika

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Wraz z oficjalnym początkiem sezonu 2022/2023, we wszystkich zespołach Bayernu Monachium doszło do licznych zmian kadrowych.

Mowa także o kilku zmianach w sztabach szkoleniowych – dla przykładu nowym trenerem Bayernu do lat siedemnastu został Michael Hartmann, czyli znany i ceniony w Niemczech szkoleniowiec młodzieżówki, który wcześniej przez wiele lat pracował dla Herthy BSC.

Nie tak dawno temu Niemiec udzielił obszernego wywiadu dla oficjalnej witryny „FCB.de”, w którym to odniósł się między innymi do swoich osobistych celów, jak i również drużynowych. 47-latek nie ukrywa, iż pragnie rozwijać każdego piłkarza bez wyjątku.

− Chcę się rozwijać - to nie zawsze jest możliwe na poziomie profesjonalnym, bo tam zazwyczaj chodzi o wyniki. W sektorze młodzieżowym jest zupełnie inaczej. Lubię też wyzwanie, jakim jest praca z nowymi graczami i postaciami każdego roku. To zadanie sprawia mi wiele radości i widzę swoją przyszłość w sektorze młodzieżowym – powiedział Hartmann.

− Chcę rozwijać każdego z zawodników, poznać ich mocne i słabe strony, a także przekazać im pewne wartości również poza boiskiem. Mimo krótkiego czasu w poszczególnych drużynach młodzieżowych, chcemy jak najlepiej przygotować młodych zawodników do tego, co nastąpi później - przejścia do gry na poziomie profesjonalnym – mówił dalej.

− Dlatego chcę dużo komunikować się z zawodnikami, co często nie jest już możliwe w takim samym stopniu w zawodowstwie – podsumował Michael Hartmann.

Jeśli mowa o drużynie do lat 17, to podopieczni Michaela Hartmanna dopiero co rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Swój pierwszy oficjalny mecz o stawkę ekipa U-17 rozegra 14 sierpnia, kiedy to ruszy młodzieżowa Bundesliga.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...