DieRoten.pl

Hargreaves: Musiala to jedyny w swoim rodzaju gracz

17.11.2022, 17:16:28
skwiot.pl

Od kilku miesięcy grający w Bayernie Jamal Musiala jest na ustach całego piłkarskiego świata – ma to oczywiście związek z jego świetnymi występami w sezonie 2022/23.

Młody pomocnik jest chwalony na każdym możliwym kroku, zaś ostatnio pochwał pod jego adresem nie szczędził Lothar Matthaeus, który porównał 19-latka do Leo Messiego.

Jakby tego było mało, to wczoraj w rozmowie dla „Warner Bros”, na temat Jamala Musiali wypowiedział się były gracz Bayernu − Owen Hargreaves. Anglik podkreślił, że Niemiec jest jedynym w swoim rodzaju piłkarzem, zwłaszcza mając na uwadze jego wiek.

− To jedyny w swoim rodzaju piłkarz, który może zabłysnąć na mistrzostwach świata. Kiedy Jamal zdecydował się na grę dla Niemiec, ekipa „Die Mannschaft” zyskała zawodnika podobnego do Kaki – powiedział Hargreaves.

− Każdy piłkarz jest wyjątkowy i każdy piłkarz jest inny, ale Musiala jest jedyny w swoim rodzaju, naprawdę. Jest tak wyjątkowy w swojej grze, że zawsze powtarzałem, kiedy go widziałem, iż jest dla mnie jak Kaka. Ten jego sposób poruszania, gracja, drybling – dodał.

− Jamal Musiala jest bardzo wyjątkowy jak na swój wiek. Posiada talent, aby grać na wysokim poziomie i robi to na różnych pozycjach. On może być jedną z gwiazd Mundialu, jeśli Niemcy poradzą sobie dobrze na turnieju – podsumował Owen Hargreaves.

Jeśli mowa o nadchodzącym turnieju mistrzostw świata w Katarze, to niemieckie media są przekonane, że Jamal Musiala będzie odgrywał pierwszoplanową rolę w zespole prowadzonym przez Flicka – przekonać się o tym będziemy mogli 23 listopada, kiedy to Niemcy zagrają z Japonią.

źródło: Warner Bros

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)18.11.2022 09:12
On może poprowadzić Niemców do medalu.
@tapczan Ja się tego też obawiam. Może Jamal zgarnie nagrodę dla młodego pokolenia ale na kolejne tytuły to wątpię.
17.11.2022 22:15
Ja mam do Hargreavesa duży sentyment i jego czas w Bayernie uważam za w miarę udany. Kontuzje go zniszczyły niestety.
A co co Musiali to nawet jak zdobędzie tytuł i będzie najlepszym zawodnikiem to i tak nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika otrzyma… Pedri czy jakiś inny Gavi.
17.11.2022 22:10
Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie był Mundial 2006, Anglicy odpadli w karnych, a Owen był jedynym, który trafił po ich stronie.
17.11.2022 18:27
Rozegrał chyba kapitalny Mundial, albo Euro i go wypchneliśmy za 25 baniek . Na tamte czasy super pieniądze.
17.11.2022 18:20
Muszą ubolewać Anglicy że stracili takiego piłkarza!!
17.11.2022 17:53
@Misiek , ano nie wskoczył, ale to jeden z tych piłkarzy, których pełny potencjał zablokowały kontuzje... Niestety. Po latach pamiętam go jako potężny zarobek dla Bayernu. Nie wiem czy nie odchodził wtedy za rekordowe dla Bayernu pieniądze.
17.11.2022 17:31
Owen był fajnym grajkiem, ale nigdy chyba nie wskoczył na poziom jakiego sam by sobie życzył.