DieRoten.pl

Hainer: Wyrazy uznania dla naszej żeńskiej drużyny

28.03.2023, 08:33:09
Merk Picture / Shutterstock.com

Przed kilkoma dniami, w ramach żeńskiej Bundesligi, swoje kolejne spotkanie rozegrały piłkarki Bayernu, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Monachijki pokazały się z dobrej strony i zdobyły jakże cenne 3 punkty, pokonując na stadionie Campusu ekipę Wolfsburga 1:0 – gola na wagę awansu na fotel lidera zdobyła w samej końcówce spotkania Georgia Stanway.

W wyniku wygranej nad ekipą „Wilczyc”, zawodniczki Bayernu zajmują teraz pierwsze miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 43 punktów. Dla porównania ich rywalki z Dolnej Saksonii mają na swoim koncie 42 punkty. Co do ostatniego triumfu FCB Frauen, gratulacje podopiecznym Alexandra Strausa złożył prezydent Herbert Hainer.

− Wyrazy uznania dla naszej żeńskiej drużyny za ten świetny mecz i ważne zwycięstwo. Naprawdę zasłużyły na prowadzenie w tabeli ligowej – powiedział Hainer.

− Teraz musimy wykorzystać tę przewagę. Zawsze mówiliśmy, że naszym celem jest mistrzostwo, a to był ważny krok. Wygrana na pewno da nam dodatkowy impuls przed rewanżem z Arsenalem, gdzie mamy dobrą pozycję wyjściową – dodał.

− Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, które mają za sobą doskonały wręcz tydzień. Tak trzymać! – podsumował prezydent Bayernu.

Jeśli mowa o rozgrywkach żeńskiej Bundesligi, to do końca sezonu ligowego pozostało jeszcze 6 kolejek. Monachijki zagrają kolejno z SV Meppen, Freiburgiem, SGS Essen, TSG Hoffenheim, Bayerem 04 Leverkusen oraz Turbine Potsdam.

źródło: FCB TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)28.03.2023 18:35
Bardzo dobrze że panie wygrały ale teraz trzeba tę przewagę utrzymać. Będzie trudno ale musimy dać radę!!
28.03.2023 12:40
Jeszcze 6 kolejek i mamy mistrza
28.03.2023 09:08
Ręce same układają się do braw. Z podziwiem patrzę na poczynania naszych pań.