DieRoten.pl

Hainer o transferach, Neuerze, Lidze Mistrzów i Wernerze

09.02.2020, 11:33:03
FotoOlimpik

W dzisiejszym wydaniu „Bild am Sonntag” znajdziemy obszerny wywiad z nowym prezydentem Bayernu Monachium, czyli Herbertem Hainerem, który w listopadzie zastąpił Uliego Hoenessa.

Podczas rozmowy z dziennikarzem prezydent bawarskiego klubu odniósł się nie tylko do spraw związanych z Bayernem Monachium, ale i również poszczególnymi zawodnikami. Dla przykładu jednym z tematów była przyszłość Manuela Neuera oraz transferu Alexa Nuebela.

Jak można było się domyślać nie zabrakło też pytań o cele transferowe FCB na przyszłość. Herbert Hainer zgadza się, że należy zainwestować w nowych piłkarzy, ale z drugiej strony 65-latek zaznacza, iż celem klubu musi być również promowanie i wprowadzanie do pierwszego zespołu wychowanków „Gwiazdy Południa”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezydent mistrzów Niemiec, to fragmenty jego wypowiedzi dla „Bild am Sonntag” znajdziecie poniżej. Zachęcamy do tej jakże krótkiej lektury!

Herber Hainer na temat:

...braku transferu Wernera:

„...Nasz klub przeanalizował zawodnika i w końcowym rezultacie zdecydowaliśmy, że nie trafi do Bayernu w tym momencie. Nie ma to jednak żadnego związku z jego umiejętnościami jako piłkarza. Moim zdaniem to wielki zawodnik i idealnie pasuje do Lipska.”

...tytułów:

„...Wielką aspiracją piłkarzy i fanów jest oczywiście Liga Mistrzów. Nie można zaplanować zdobycia tego trofeum, jednakże w 2022 roku rozegramy finał na swoim podwórku i chcemy się tam znaleźć.”

...wydatków na inwestycje w nowych graczy:

„...Musimy zainwestować, ale w tym samym czasie naszym celem jest pozyskiwanie i promowanie zawodników z naszej akademii. Zirkzee, Dajaku, Batista-Meier oraz Singh już trenują z pierwszym zespołem. Ufam im, że dadzą radę w Bayernie.”

...transferów:

„...To ważne, aby zastanowić się nad finansową sytuacją na dłuższą metę. Możesz dokonać wielkiej inwestycji, jeśli wzmocnienia składu są konieczne. Musimy mieć perspektywę w planowaniu kadry i nie zawsze reagować na daną sytuację krótkoterminowo.”

...wydania latem 200 milionów euro na Sane i Havertza:

„...Decydujące jest to, co kierownictwo sportowe uważa za konieczne, abyśmy pozostali konkurencyjni.”

...przyszłości Flicka:

„...Hansi wie, że w Bayernie chodzi o wygrywanie spotkań i tytułów. Wielokrotnie już zaznaczaliśmy, że jesteśmy w stanie wyobrazić sobie współpracę z nim. Chcemy poczekać z tym tematem, ale do tej pory wszystko układa się znakomicie. Razem podejmiemy decyzję w tej sprawie.”

...Bayernu bez Muellera:

„...Na ten moment ciężko jest mi sobie wyobrazić Bayern bez Muellera. On uosabia Bayern i znowu gra bardzo dobrą piłkę. Ponadto musimy poczekać i dowiedzieć się, czego oczekuje sam Thomas.”

...Manuela Neuera:

„...Jestem święcie przekonany, że Manu przedłuży z nami umowę. On bardzo uwielbia Monachium, gra w wielkim zespole i wszyscy go tutaj doceniają. Nasze kierownictwo pracuje nad tym tematem, jestem nastawiony optymistycznie.”

...Alexa Nuebela:

„...Musimy się przygotować na przyszłość. Poza tym trochę rywalizacji nie zaszkodzi. Nie sądzę, że Manuel boi się rywalizacji. Gdybyśmy nie spróbowali pozyskać Alexa, to byłoby to zaniedbaniem. To jeden z najlepszych młodych bramkarzy i w dodatku trafi do nas za darmo.”

źródło: BamS
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama09.02.2020 18:54
Poczekamy, zobaczymy. Media w kółko będą podawały sprzeczne informacje. Trzeba cierpliwie poczekać.
09.02.2020 18:17
Będą zbrojenia w lato, tak czuję.
09.02.2020 14:51
Z tego co liczę to chyba jednak 300 mln euro... Sane i Havertz zastąpią jedynie Perisicia i Coutinho. Pewnie przyjdzie ktoś za Boatenga i na prawą obronę być może Dest. I ktoś za Thiago jeśli zdecyduje się odejść. Pozostali mam nadzieję, że zostaną.
09.02.2020 12:11
Oby to tylko @josh1982 nie było 200baniek na wyłącznie dwóch graczy i koniec.
Naprawdę to już nie ostatni dzwonek a pięć minut po...więc jest mocno ciekaw tego okienka w naszym wykonaniu.
09.02.2020 11:45
Bardzo rozsądne stanowisko w sprawach o jakie został zapytany. Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami.
09.02.2020 11:40
Jestem pewny że w letnim okienku transferowym wydamy więcej niż 200 milionów!!

reklama