Hainer: Lewandowski zasłużył na takie pożegnanie

Kilka dni temu swoje kolejne spotkanie na arenie międzynarodowej rozegrali piłkarze Bayernu Monachium. Rywalem bawarskiego klubu była FC Barcelona.

Mistrzowie Niemiec co prawda zaliczyli kiepską pierwszą połowę, jednakże w drugiej części spotkania podopieczni Juliana Nagelsmanna wzięli się w garść i ostatecznie pokonali swoich rywali z Barcelony 2:0 (po bramkach Lucasa Hernandeza oraz Leroya Sane).

Po spotkaniu na Allianz Arenie, obszernego wywiadu udzielił prezydent bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer, który odniósł się do kilku różnych tematów. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o wygraną z Katalończykami oraz powrót do Bawarii 34-letniego Roberta Lewandowskiego.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia szef Bayernu Monachium, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Herbert Hainer na temat:

...wygranej z Barceloną:

,,...Tak, oczywiście jesteśmy absolutnie szczęśliwi. W pierwszych 45 minutach byliśmy nerwowi, to było widać, ale w drugiej połowie zagraliśmy świetny mecz, trzeba to przyznać szczerze".

...przyjęciu Lewandowskiego na Allianz Arenie:

,,...Rozmawiałem wcześniej z kilkoma fanklubami i wszystkie powiedziały, że powitają go przyjaźnie. Grał tu przez osiem lat i wygrał tak wiele. Zasłużył na to".

...rzekomego sporu z Barceloną:

,,...Nie ma żadnego sporu. Rozmawiałem ostatnio z Laportą. Wszyscy są zadowoleni – Robert, że pozwolono mu odejść, Barcelona z racji na jego transfer i my z powodu środków ze sprzedaży, które mogliśmy zainwestować w zespół".

...rozwoju Barcelony:

,,...Barcelona była znacznie silniejszym przeciwnikiem we wtorek niż rok temu, sprawili nam prawdziwe problemy w pierwszych 45 minutach. Mamy jednak dużo jakości i możemy wiele osiągnąć. Oczywiście, szczęście też będzie ważne".