DieRoten.pl

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie minęło już wiele tygodni. Cały świat pomaga jak tylko może ukraińskiemu społeczeństwu. Swoją pomocną dłoń wyciągnęli również Bawarczycy.

reklama

Nie tak dawno temu klub ze stolicy Bawarii uruchomił dwa kolejne projekty. Pierwszy z nich zakłada pomoc z mieszkaniami i przejęcie wszelkich opłat przez Bayern dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy. Drugi z kolei polega na organizowaniu zajęć sportowych i treningów dla dzieci i młodzieży z ukraińskiego kraju.

Ostatnio w wywiadzie dla oficjalnego portalu „FCB.de”, na temat wsparcia monachijczyków na rzecz Ukraińców wypowiedział się prezydent Herbert Hainer, który jest przekonany, że najważniejszy jest długoterminowy efekt niesionej pomocy. 

− Dla nas w Bayernie liczy się pomoc, która przynosi długotrwałe efekty. Ta straszna wojna i jej konsekwencje jeszcze długo będą zajmować niemieckie społeczeństwo − powiedział Hainer.

− Tak jak ważne jest szybkie, natychmiastowe wsparcie dla milionów potrzebujących, tak samo ważne jest, by przyniosło ono trwałe efekty − mówił dalej.

− Na przykład nasz wspólny projekt mieszkaniowy ma być realizowany przez 2 lata. Chcemy pomóc ludziom, którzy szczególnie cierpią − podsumował Herbert Hainer.

Mistrzowie Niemiec prowadzą również szereg innych akcji − mowa między innymi o zbieraniu funduszy wraz z SOS Wioski Dziecięce na rzecz dzieci z Ukrainy. W przyszłości klub planuje też inne projekty.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama13.05.2022 18:28
W tym temacie akurat się nie wypowiadam. Powiem tylko tyle że dobrze że Polska pomaga ale nie może być tak że Ukraińcy są nad Polakami. Tyle w temacie.
13.05.2022 16:54
Polacy za to dają dostęp do lekarzy bez kolejek i darmo, a także chcą znieść podatki... I nic innego.
13.05.2022 11:23
Po prawie 3 miesiącach wojny Niemcy dopiero teraz wysyłają broń. Lepiej późno niż wcale. Dobrze, że są ludzie o dobrych sercach, które niosą pomoc.