Haaland krytycznie o swoim występie z Bayernem

Po rozegraniu wszystkich spotkań w ramach siódmej kolejki niemieckiej Bundesligi, w najbliższym czasie czeka nas trzecia w tym sezonie prezerwa reprezentacyjna.

Jeśli mowa o ostatnich bojach w Bundeslidze, to przypominamy, że monachijczycy pokonali na wyjeździe Borussię Dortmund, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera. Obecnie podopieczni Hansiego Flicka mają dwa punkty przewagi nad RB Lipsk.

Wracając do meczu z BVB, to warto podkreślić, że piłkarze obu klubów zapewnili fanom z całego świata wielkie widowisko i choć „Bawarczycy” zasłużenie zdobyli 3 punkty, to należy wspomnieć, że kilka dogodnych okazji bramkowych zmarnował snajper dortmundczyków, czyli Erling Haaland.

Co prawda Norweg strzelił bramkę na 3:2 w drugiej połowie, ale w poprzednich sytuacjach napastnik nie zachował się najlepiej. W rozmowie dla „Sport Bilda” 20-latek krytycznie odniósł się do swojego występu z Bayernem w siódmej kolejce Bundesligi.

Muszę strzelać więcej bramek. Jeśli nie będziemy wykorzystywać swoich okazji na tym poziomie, to nie będziemy wygrywać. Bayern posiada najlepszą drużynę na świecie i musimy pracować ciężej, aby poczynić kolejny krok i stać się tak dobrzy, jak FCB – powiedział Erling Haaland.

Swojego głosu na temat spotkania udzielił również środkowy obrońca Borussii Dortmund – Manuel Akanji – który w spotkaniu z monachijczykami rozegrał całe 90 minut.

− Dostrzegliśmy, że możemy dotrzymać im kroku. Należy to traktować pozytywnie. To była dopiero siódma kolejka – podsumował Manuel Akanji.

Źródło: Sport Bild