DieRoten.pl
Reklama

Guardiola włącza się do walki o Guereirro

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Niewykluczone, że tego lata na Allianz Arenę zawita defensor Borussii Dortmund, a będąc dokładniejszym – Raphael Guereirro.

Umowa portugalskiego defensora jest ważna do końca czerwca 2023 roku i jak już potwierdzono jakiś czas temu, Raphael Guereirro nie przedłuży kontraktu z dortmundczykami, lecz opuści klub na zasadzie wolnego transferu.

Sytuację będą chcieli wykorzystać „Bawarczycy”, którzy prowadzą już rozmowy z obrońcą od tygodni (zapoczątkował je Hasan Salihamidzic). Według doniesień „Kickera” negocjacje są intensywne, zaś sam zawodnik bardzo dobrze wyobraża sobie przenosiny do FCB.

Manchester City wkracza do walki

Niemniej jednak jak informuje angielski „The Sun”, mistrzowie Niemiec mają poważną konkurencję w walce o 29-letniego Portugalczyka – zwolennikiem transferu Raphaela jest Pep Guardiola, czyli trener Manchesteru City.

Mówi się, że Katalończyk ceni Guerreiro i pragnie go pozyskać z racji na jego wszechstronność na boisku. Warto wspomnieć, że we wrześniu 2022 roku „Obywatele” pozyskali innego defensora BVB, a mianowicie Manuela Akanjiego, który póki co spisuje się bardzo dobrze w zespole mistrzów Anglii.

Portugalczyk nie podjął jeszcze decyzji, jaki będzie jego następny przystanek. Nadchodzące dni mogą okazać się decydujące. Bazując jednak na doniesieniach, na ten moment na prowadzeniu zdaje się być Bayern.

Źródło: Sun / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...