DieRoten.pl
Reklama

Goretzka wznowił treningi z piłką

fot. Pod Stadionem
Reklama

Bardzo dobre wiadomości docierają do nas prosto z ośrodka treningowego Bayernu Monachium, który mieści się przy znanej nam dobrze Saebener Strasse.

Jak poinformowały rankiem niemieckie media, do treningów z piłką na murawie powrócił dziś Leon Goretzka, który nie tak dawno temu złamał kość śródręcza i musiał przejść operację.

Szczęśliwie proces rehabilitacji niemieckiego pomocnika przebiega bardzo dobrze i z każdym kolejnym dniem Niemiec zwiększa obciążenie. Po kilku dniach spędzonych w centrum wydajnościowym FCB, pomocnik otrzymał zielone światło na powrót do zajęć z piłką.

Kwestią otwartą pozostaje jeszcze to, kiedy 28-latek powróci do pełnych treningów z kolegami, ale plan zakłada, że reprezentant niemieckiej kadry narodowej będzie mógł zagrać w przyszłą sobotę w szlagierowym pojedynku z Borussią Dortmund na Signal Iduna Park.

Oprócz Leona na murawie obecny był także Serge Gnabry, który wraz z Goretzką i Holgerem Broichem ukończył szereg ćwiczeń z piłką. Oczekuje się, że skrzydłowy będzie gotowy na środowy bój z 1. FC Saarbruecken.

Przygotowania ruszają jutro

Jeśli mowa o pierwszej drużynie, Thomas Tuchel nagrodził dziś podopiecznych dniem wolnym – przygotowania do wspomnianego wyżej pojedynku Pucharu Niemiec z Saarbruecken rozpoczną się jutrzejszego poranka.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...