Goretzka dumny z debiutu w FCB

W ubiegłą niedzielę Bayern Monachium mierzył się na własnym podwórku z drużyną Manchester United. Ostatecznie monachijczycy pokonali gości z Anglii 1:0, zaś jedynego gola zdobył Javi Martinez.

W wygranym spotkaniu z „Czerwonymi Diabłami” swój debiut zaliczył także Leon Goretzka, który przypomnijmy po raz kolejny – trafił do Bayernu na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po spotkaniu z Manchesterem w rozmowie z dziennikarzem młody Niemiec wypowiedział się na temat swojego debiutu w trykocie FCB. Leon otwarcie przyznał, że mecz ten sprawił mu wiele radości, zaś możliwość rozegrania pierwszego spotkania dla takiego klubu jak Bayern jest czymś wielkim.

Moim zdaniem wykonaliśmy zadanie jakie zlecił nam przed rozpoczęciem spotkania nasz trener – powiedział zadowolony Leon Goretzka.

− Po pierwsze ten mecz sprawił nam radość. Jestem także bardzo szczęśliwy i dumny, że mogłem zadebiutować przed własną publicznością na Allianz Arenie, która nie mam pewności, ale chyba została wykupiona co do ostatniego miejsca – mówił dalej.

− Mimo wszystko na stadionie panowała znakomita atmosfera, zaś nam przyszło grać ze znakomitym rywalem. Wygraliśmy ten mecz, dlatego też wszystko jest w porządku – dodał szczęśliwy Niemiec.

Kilkanaście minut po wejściu na boisku w drugiej połowie spotkania Goretzka mógł zdobyć dla Bayernu swojego premierowego gola (miał co najmniej dwie dobre okazje), lecz w decydującym momencie zwyczajnie zabrakło mu szczęścia.

Tak, to szkoda. W moich debiutach w poprzednich drużynach często strzelałem bramki, z Manchesterem też miałem okazję, ale przyjdą jeszcze ważniejsze momenty w nadchodzącym sezonie niż ten – zakończył Goretzka.

Źródło: Abendzeitung