Goretzka błyszczy formą

Choć wielu z nas spodziewało się, że Leon Goretzka będzie potrzebował znacznie więcej czasu na odzyskanie formy po przebytej infekcji, to Niemiec już w pierwszym meczu zaskoczył pozytywnie swoją dyspozycją.

Pomocnik pokazał się nie tylko z dobrej strony przez 45 minut z Eintrachtem Frankfurt, ale i z Lazio przez ponad godzinę gry był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Niemniej jednak prawdziwy koncert swojej gry Leon Goretzka zaprezentował w ubiegłą sobotę, kiedy to monachijczycy rozbili na własnym podwórku drużynę 1. FC Koeln aż 5:1. 26-latek co prawda nie strzelił żadnej z bramek, za to zaliczył hat-trick asyst!

− 1 odbiór

Leon wykonał świetną pracę notując 3 asysty przy bramkach swoich kolegów. Dlatego też dla mnie jest Zawodnikiem Meczu powiedział Hansi Flick.

− W drugiej połowie z Eintrachtem, w meczu z Lazio oraz Kolonią udowodnił co go wyróżnia. Jest bardzo agresywny w walce o piłkę i wie jak szybko przejść do ataku, kiedy już odzyska piłkę – podsumował Hansi Flick.

Biorąc pod uwagę wszystkie mecze o stawkę w sezonie 2020/21, to Leon Goretzka miał okazję wystąpić łącznie w 23 meczach o stawkę dla bawarskiego klubu, zaś jego dorobek w tym czasie to 5 bramek oraz 7 asyst.