Gomez strzela dla Niemiec

Reprezentacja Niemiec pokonała w meczu towarzyskim RPA 2:0. Prowadzenie drużynie prowadzonej przez Joachima Loewa dał zawodnik Bayernu Monachium Mario Gomez w 35. minucie, któremu wbrew zapowiedziom nie partnerował od pierwszych minut Miroslav Klose. Podopieczny Loukisa van Gaala wykorzystał dokładne podanie od Michaela Ballacka. Były napastnik Werderu Brema wszedł w drugiej połowie zastępując strzelca bramki. Co prawda Miro nie wpisał się na listę strzelców, jednak popisał się świetnym podaniem i ostatecznie zaliczył asystę przy trafieniu Mesuta Ozila (77.).

Obok Gomeza i Klose na boisku pojawiło się jeszcze dwóch zawodników bawarskiego klubu - Philipp Lahm oraz Bastian Schweinsteiger. Obrońca Bawarczyków rozegrał całe spotkanie, z kolei pomocnik FCB na murawie przebywał przez 84. minuty, a następnie został zastępiony przez byłego piłkarza Bayernu - Piotra Trochowskiego.